1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

Aranżacja łazienki

Pomysły na zaprojektowanie łazienki

Choć dekady temu było to zapomniane nieco pomieszczenie w domu, w ostatnich latach łazienka stała się jednym z najważniejszych obszarów. Większość z nas oczekuje praktycznej i funkcjonalnej przestrzeni, bez rezygnacji z designu.

Nowoczesny styl wyprzedza wszystkie inne kierunki projektowania. Chociaż prawdą jest, że możemy znaleźć toalety w stylu industrialnym lub w stylu vintage, które się świetnie bronią. Gdzieś pozostawiliśmy często ozdobne, ekstrawaganckie lub rokokowe dekoracje.

O czym należy pamiętać projektując łazienkę?

Przestrzeń: Pierwszą rzeczą do rozważenia jest powierzchnia, którą mamy do dyspozycji, ponieważ będziemy musieli ja dostosować. Jeśli posiadamy masz małą łazienkę, wskazane jest wybranie artykułów sanitarnych oraz podwieszanych mebli, które nadają wnętrzu poczucie lekkości. Warto wybrać, drzwi i ekrany z nieprzezroczystego szkła, aby optycznie powiększyć pomieszczenie.

Naturalne światło: jeśli tylko możemy, umieśćmy okno w łazience. Nie tylko dlatego, że pozwoli na wentylację, ale także dlatego, że gwarantuje naturalne światło, coś bardzo pozytywnego i ważnego dla poczucia komfortu.

Noa Tansania Ash

Noa Tanzania Ash

Rynek oświetleniowy rozwija się w wielkim tempie. Dziś mamy ogromny wybór oświetlenia do łazienki, bardzo popularne stały się halogeny wpuszczane w sufit  podwieszany. Natomiast pamiętajmy, że umiejscowienie umywalki wymaga dodatkowego oświetlenia.

Płytki ceramiczne: Ceramika ma wielkie zalety estetyczne i funkcjonalne w porównaniu z innymi materiałami. Oprócz niezaprzeczalnej elegancji i wyrafinowania jest higieniczna, łatwa do czyszczenia i odporna na upływ czasu, wodę oraz wilgoć. Dlatego zaleca się stosowanie gresów  zarówno na podłogach, jak i ścianach i do tworzenia jednolitych powierzchni. Przy czym pamiętajmy, że każdą płytkę podłogową możemy użyć również jako płytki ściennej, ale nigdy odwrotnie.

Pytki drewnopodobne to ważny trend ostatnich lat. Pomaga stworzyć idealną przestrzeń, długowieczną łazienkę, ponieważ jako materiał inspirowany naturalnym drewnem, prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. To produkt absolutnie odporny na trendy w projektowaniu wnętrz. W rzeczywistości dostosowuje się do wszystkich modnych trendów wnętrzarskich, więc jeśli za kilka lat będziemy chcieli zmienić kształt naszej przestrzeni, nie będziemy mieli z tym problemu. To materiał odpowiedni dla klasycznego, minimalistycznego, skandynawskiego i nowoczesnego stylu…

Porcelanosa Starwood oferuje do 25 różnych kolorów, więc z pewnością znajdziecie coś odpowiedniego do Waszego projektu.

Porcelanosa Starwood

Łączenie różnych płytek w projektach łazienek

Możecie połączyć serie z innymi kolekcjami hiszpańskich płytek, aby uzyskać bardziej zindywidualizowany charakter przestrzeni. Na przykład poniżej zostały połączone kolekcji Vancouver Silver z płytkami ściennym  Venis Egypt. Zamierzeniem projektanta było przerwanie ciągłości ścian oraz stworzenie gry kolorów.

VENIS EGYPT Vancouver Silver

VENIS EGYPT & VANCOUVER SILVER

Ponadto płytki łazienkowe pozwalają również na tworzenie przeróżnych form i miejsc, jak nawet umywalki! Dzięki czemu możemy projektować unikalne i niepowtarzalne przestrzenie. Poniżej przedstawiamy płytki z kolekcji Venis Indic wraz z wspomnianą umywalką wykonaną z samych płytek ceramicznych.

VENIS INDIC

VENIS INDIC

urls, smarty.get, $language, shop