1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

#Inspiracje łazienkowe

Szukasz pomysłów na łazienkę? Mała łazienka czy duża  może być stylowa i praktyczna oraz przy odpowiednim projektowym podejściu być bardzo ergonomiczna.

 

Duże łazienki to luksus, o którym wielu z nas może tylko pomarzyć - wolnostojąca wanna na środku pokoju, wraz z ryczącym ogniem i wystawnym fotelem znajduje się na liście życzeń wielu. Choć to prawda, uważamy, że kompaktowe łazienki mogą być równie wspaniałe!

Mała przestrzeń nie musi wyglądać na zagraconą czy ciasną, jeśli zastosujesz kilka sprytnych sztuczek - Twój twoja może wkrótce emanować stylem i wyrafinowaniem, nawet jeśli wszystko, to kilka metrów kwadratowych. Paradoksalnie większe łazienki często są równie dużym wyzwaniem, bo efektywne zagospodarowanie większej przestrzeni wymaga równie dobrego przemyślenia funkcji pomieszczenia.

Kilka wskazówek i pomysłów oszczędzających miejsce oraz pozwalających ciekawie zagospodarować większą przestrzeń znajdziesz poniżej. Pokażemy Ci jak stworzyć łazienkę swoich marzeń.

 

 Sprytne wykorzystanie szkła w łazience

 

Wykorzystanie kabiny prysznicowej Walk-in, która ogranicza się do jednej szyby, pozwala optycznie powiększyć  pomieszczenie. W głównych łazienka w domach, często spotykamy również wanny wolnostojące, czy nawet podwójne prysznice. Tutaj musimy pamiętać, że te elementy powinni być dokładnie przemyślane na etapie instalacji. Białe płytki marmurowe dodają wnętrzu szyku i elegancji.

Optyczne powiększenie łazienki

Dobrym sposobem na optyczne powiększenie łazienki jest wykorzystanie, luster w dużych wymiarach. Białych oraz srebrnych płytek, które nadają pomieszczeniom więcej przestrzeni. Dziś jednym z wiodących trendów są aranżacje łazienek z płytkami 3D, które odważnie wprowadzają do wnętrz nowoczesność oraz trochę odważnej nonszalancji. Na projekcie poniższym, autorstwa studioprojket.net, widzimy właśnie płytki Venis Prisma Silver oraz Venis Prisma White 

Podświetlana łazienka w marmurach 

Marmurowe płytki w łazience to unikalny materiał wykończeniowy. Mnogość dostępnych dziś form, wzorów, kolorów sprawia, że płytki marmurowe mogą zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta.  Ważnym elementem w poniższym projekcie  jest dodatkowe oświetlenie led wykonane  w specjalnie do tego celu przygotowanych wnękach. Jeśli ktoś chciałby uzyskać podobny efekt, to warto zwrócić uwagę na marmurowe kolekcje płytek Venis Indic.

venis indic

Nie przesadzić ze wzorami i dekorami

Ważnym elementem w projektowaniu łazienki jest umiar i funkcjonalność. W prawie każdej kolekcji płytek znajdziemy podział, na płytki podłogowe, płytki ścienne oraz dekory. Te ostatnie to płytki typowo ścienne, które są uzupełnieniem dla płytek podłogowych i ściennych. Są również producenci płytek, którzy specjalizują się w typowo wzorzystych płytkach. To choćby Vives Ceramica. Natomiast tego rodzaju „wzorzyste płytki” powinny być uzupełnieniem i dodatkiem, do bardziej stonowanych, tak aby nie zdominowały Wnętrza. Tego typu balnas dobrze widać poniżej, na projekcie befourestudio.com,  gdzie białe płytki ścienne jak np.:  Keraben Blanco Brillo, dobrze współgrają w drewnopodobnymi oraz Vives Terrades Grafito

Sposób na drewno w łazience

Ciekawym sposobem na ocieplenie łazienki jest wprowadzenie do stref suchych płyt meblowych. Oczywiście należy tutaj zachować szczególną ostrożność i unikać kontaktu z wodą w tego materiału. Natomiast jest to rozwiązanie coraz bardziej powszechne i może być również w niektórych przypadkach ciekawą  alternatywą dla płytek drewnopodobnych. Jaki widać na wizualizacji befoureconcept.com płytki marmurowe jak np: Baldocer Patmos Pulido 60x60  dodają wnętrzu szyku i elegancji oraz świetnie komponują się z drewnem.

Jeśli dysponujemy łazienką o większej powierzchni, a w domu przeważają mężczyźni możemy się zastanowić nad zamontowaniem pisuaru. Dziś prawie każdy pisuar może być wyposażony w deskę wolnoopadającą oraz świetnie współgrać z miską WC. Na wizualizacji  widać jaki efekt możemy uzyskać komponując szare płytki jaki KERABEN Loussiana Gris oraz białe płytki w strukturze 3D, jak VENIS Prisma White Brillo  

Wanna wolnostojąca to rozwiązanie bardzo ekskluzywne. Niestety najlepiej sprawdza się w dużych oraz bardzo dużych łazienkach. Wanna wolnostojąca wymaga również baterii wolnostojącej, np Massi Venice. Takie produkty w dobrej relacji jakości do ceny dostarcza m.in. firma Massi. W podanej aranżacji widzimy również płytki drewnopodobne Ibero Ribbon Maple 60x120 oraz Ibero Canda Black 45x90 

Szarości zawsze w modzie

 

Czy mała szara łazienka musi być nudna? Oczywiście, że nie. Wystarczy spojrzeć na wizualizację łazienki przygotowaną przez befoureconcept.com. Szare płytki do łazienki, to ciągle jedene z głównych,  obowiązujących trendów. Co przykuwa uwagę w tym projekcie? To dekor! W tym wypadku to Keraben Mixit Concept Gris 25x75cm. To płytka, która dopina nam Projekt całości. Na ścianach została wykorzystana płytka podłogowa z tej samej kolekcji Keraben mixit. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby płytkę podłogową wykorzystać jako ścienną. W drugą stronę ta zasada niestety nie działa.

Ciągle modne lastryko

Choć ten post na naszym blogu nosi tytuł "Inspiracje dla małej i dużej łazienki", to nie sposób w gąszczu tych inspiracji pominąć bardzo modnego ostatnio trendu, który przebojem powraca do naszych wnętrz. Chodzi o Lastryko. Płytki w stylu lastryko, stały się ostatnio wielkim hitem, a wśród nich zdecydowanie wyróżnia się płytka Arcana Stracietella - r Nacar 80x80. Ten wzór swoją premierę na targach Cevisama. Płytki lastryko swoje zastosowanie znajduję nie tylko w łazienkach, ale przede wszystkim w salonach i kuchniach. Jedno jest pewne obok Arcana Stracietella nie można przejść obojętnie. Albo pokochamy ten wzór, ale wręcz odwrotnie.

Arcana Stracietella r nacar 80x80

urls, smarty.get, $language, shop