Płytki lastrykowe

Lastryko (inaczej lastriko bądź terrazzo) to żywiczne lub betonowe spoiwo z elementami kamienia. Moda na industrialne wnętrza i produkty ma się coraz lepiej. Płytki lastryko, które niegdyś kojarzyły się jedynie w Polsce z podłogą w szkole podstawowej, przechodzą teraz swój renesans. Obecnie we wzornictwie niejednokrotnie używa się bardziej wyrafinowaną, ciekawszą wersję płytek lastryko. Ich charakterystyczny wygląd może posłużyć do urozmaicenia różnorodnej aranżacji wnętrz: czy to kuchni, czy łazienki, czy też przedpokoju. Może też świetnie prezentować się na zewnątrz, na przykład na tarasie. Płytka lastriko to świetny wybór dla designerskich, nowoczesnych aranżacji pomieszczeń.

Płytki imitujące lastryko – materiał

Do wykonania płytki lastriko używa się wyszlifowanej betonowej masy, która zawiera kamienne kruszywo. Dziś szarość betonu zostaje zastąpiona innymi wariantami dzięki dodatkom z marmuru, granitu oraz dowolnych kamieni o często niezwykłej, wyróżniającej się kolorystyce. Dzięki odpowiedniej impregnacji płytki imitujące lastryko są odporne na uszkodzenia czy wilgoć i z pewnością będą służyć na długie lata. Płytka lastryko nie wymaga ponadto szczególnej pielęgnacji. By ją wyczyścić, wystarczy użyć zwykłych środków czystości, które znajdują się w każdym domu. Właśnie dzięki temu warto zdecydować się na lastriko w łazience lub kuchni, gdzie nietrudno o brudną podłogę czy mokre ściany.

Płytki lastryko kolorowe

Tradycyjnie lastryko występowało w białym i szarym kolorze. Barwy te brały się z domieszki naturalnych pigmentów oraz kruszywa skał jasnych lub ciemnych. Obecnie, gdy płytki lastryko stały się tak modne, producenci płytek ceramicznych zdecydowali, by postawić na różnorodność. Teraz płytki lastryko mogą być wykonane w różnych kolorach, nie tylko w kamiennej szarości. W naszej ofercie znajdują się między innymi kafelki różowe, niebieskie, pomarańczowe czy też ciemnozielone. Ludzie cenią designerskie rozwiązania aranżacyjne - właśnie dlatego kolorowe lastryko w roli głównej z pewnością zrobi wrażenie na Twoich gościach.

Oprócz barwy tła na uwagę zasługuje ciekawy wygląd elementów o różnych rozmiarach, które są w nim „zatopione”. Zazwyczaj są to niewielkie kawałeczki kamienia zbite na całej wielkości płytki lastriko. Często tworzą one ciekawe wzory z mniejszych i większych elementów, sprawiając, że kafle lastryko prezentują się w zupełnie nowej odsłonie - designerskiej i intrygującej. Nie mają już nic wspólnego z nudą korytarzy szkolnych. Szare, betonowe, duże płytki podłogowe to już przeszłość. Dzięki różnym wzorom oraz barwom sztuczny kamień w płytkach lastryko może okazać się niezwykle interesującym rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach. Kolorowe lastryko będzie dobrze prezentować się zarówno na podłodze, jak i na ścianie.

Ile kosztuje metr kwadratowy lastryka?

Cena płytki lastryko zależy między innymi od tego, jakie materiały zostały użyte do jej wykonania oraz jaki jest jej wymiar czy grubość. Koszt za metr kwadratowy oscyluje wokół 100 do 200 złotych. Produkty różnią się od siebie, dlatego najlepiej sprawdzić ofertę naszego salonu i dowiedzieć się, jaka jest cena Twojej wymorzonej płytki lastryko.

Czy można kłaść płytki na lastryko?

Nie zawsze trzeba usuwać starą powierzchnię, by nałożyć nowe płytki na posadzkę. Kafelki można układać na niemal każdej starej powierzchni. Najważniejsze jest to, by uprzednio wyczyścić i wysuszyć dotychczasową powierzchnię. Powinna być ona stabilna i gładka, dzięki czemu klej dobrze się do niej przyczepi. Jeżeli płytka jest uszkodzona albo nierówna, konieczne jest, by wygładzić ją wcześniej wyrównującymi zaprawami. Aby położyć płytki na lastryko, potrzebna będzie zaprawa klejąca o zwiększonej elastyczności i przyczepności. Zaaplikowany klej powinien rozprowadzić się po całej powierzchni. Jest to istotne, ponieważ jeśli będzie go zbyt mało, płytka lastriko pod naciskiem może pęknąć.

Płytki lastrykowe w naszym salonie

Niezależnie od tego, czy wolisz płytki lastryko szare, czy może bardziej przemawia do Ciebie kolorowe lastryko - w naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór płytek, który z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Imitacja lastryko może doskonale prezentować się na ścianach i podłogach w różnych wnętrzach. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Zajrzyj do naszego salonu i przekonaj się sam, że lastriko to nie nudna posadzka, ale nowoczesne rozwiązanie dla wnętrza Twojego mieszkania!

urls, smarty.get, $language, shop