Filtruj:

Mrozoodporność

Płytki imitujące beton

 

Upodobania estetyczne klientów na całym świecie zmieniają się bardzo szybko. Często zdarza się, że to, co niedawno było w modzie, dziś wygląda nieciekawie. Ale są - tak w modzie, jak i w architekturze - rzeczy i style, które, wydaje się, nie wyjdą z mody nigdy. I tak to, co jeszcze stosunkowo niedawno kojarzyło się nam głównie z pyłem budowy, półfabrykatem i remontem, teraz bardzo często gra pierwsze skrzypce w wystroju wnętrz. Nowa estetyka całkowicie odmieniła postrzeganie surowych, betonowych elementów, które jak dotąd świadczyły o niewykończeniu wnętrzu. W tej chwili zaś owe “niedoróbki” są projektowane i produkowane przez rzemieślników tworzących płytki ceramiczne na całym świecie. I choć moda na płytki imitujące beton jest stosunkowo świeża, to wciąż wymaga wiele odwagi od urządzającego mieszkanie, by pozwolił jej zagościć w swoim wnętrzu. Pomimo surowości i minimalistycznego stylu, betonowa estetyka pozwala się oswoić i całkiem ciekawie komponować się przede wszystkim ze stylem industrialnym. Pomieszczenia takie, mające przywodzić na myśl ascetyczność fabryk produkcyjnych złożonych z betonu i stali mogą być doskonałymi przestrzeniami dla mebli loftowych.

Beton stał się dla architektury niemalże tym, czym czerń dla mody. Pasuje praktycznie do wszystkiego, nietrudno bowiem wyobrazić go sobie w duecie z drewnem, szkłem i metalem. Również nic nie ogranicza nas w doborze kolorów. Głębia czerni, spokój bieli czy wyciszające, ciepłe pastelowe kolory w dowolny sposób możemy komponować z płytkami imitującymi beton.

W dużych i przestronnych pomieszczeniach śmiało możemy pozwolić sobie na zagospodarowanie przestrzeni w tym stylu właściwie w całości. Czarna stal z delikatnymi wstawkami z olejowanego drewna przywiedzie na myśl elegancję oficjalnych pomieszczeń. Jeżeli jednak chcielibyśmy ocieplić klimat pomieszczenia, to warto zastanowić się nad aranżacją loftową w wersji soft. Duża ilość drewna i ciepłego, słonecznego światła, a wszystko to przełamane płytkami imitującymi beton, pozwoli wprowadzić do niego sporo przytulności. Mimo, że pomieszczenia takie kojarzone są głównie z nowojorską bohemą, to odpowiednio zaprojektowane pozwolą z owej pierwotnej, surowej formy wydobyć styl, który z dumą będziemy mogli zaprezentować wszystkim znajomym.

Płytki imitujące beton to również świetna idea na urządzenia łazienki. Mnogość wariantów, którymi możemy w tym wypadku operować, jest właściwie nieograniczona. Zachęcamy szczególnie do połączeń z drewnem i ciepłym światłem. Dodatki z białej ceramiki ze srebrną, surową armaturą świetnie się uzupełniają, nadając łazience eleganckiego, a zarazem czystego wyglądu. W kolekcjach dostępnych w Cerdesign.pl znajdziecie Państwo wiele płytek imitujących beton. Jesteśmy przekonani, że pozwolą one Państwu zaprojektować wymarzone, piękne wnętrza.

 

urls, smarty.get, $language, shop