1. Strona główna
  2. Blog
  3. Porady

Urządzamy mieszkanie taniej. Jak zaoszczędzić na remoncie?

Pytanie jak osiągnąć zadowalający efekt w czasie wykończenia mieszkania, przy niższych kosztach inwestycji, zadaje sobie wielu inwestorów. Spróbujemy znaleźć odpowiedz na to pytanie. 

Jakiś czas temu jeden z czołowych producentów ceramiki, marka Porcelanosa zaprezentowała kolekcję o nazwie Bottega, która szybko stała się hitem sprzedaży. To m.in. gresy w bardzo uniwersalnym i modnym szarym kolorze Acero. Co przedstawia poniższa wizualizacja producenta.

Porcelanosa Bottega Porcelanosa Bottega Acero

Rynek nie znosi próżni, więc jeśli tylko pojawi się wzór, który zdobywa rynek, z pewnością wkrótce pojawią się naśladowcy. I tak stało się w tym przypadku. Inna hiszpańska marka, słynąca z jednego z najnowocześniejszych technologicznie parków maszynowych, zaprezentowała swoją "interpretacje" wspomnianego wzoru. Chodzi o producenta Baldocer kolekcję o nazwie Baldocer Asphalt Fume. Tu również poniżej przedstawiamy wizualizacją producenta.

Baldocer Asfalth fume

BALDOCER ASPHALT FUME 120X120

Oba produkty wydają się być łudząco podobne do siebie. Nanieśliśmy obie płytki na siebie Porcelanosa w wymiarze 80x80 oraz Baldocer 60x60. Trzeba się dobrze przypatrzeć aby dostrzec kontury, gdzie zaczyna się i kończy jedna oraz druga płytka.  

Baldocer / Porcelanosa

Obie omawiane płytki widoczne razem.

Można powiedzieć kopia doskonała. Na pozostałych ujęciach wykonywanych w świetle dziennym aparatem o dobrej rozdzielczości można zobaczyć więcej. 

Teraz,  dlaczego o tym piszemy? Ponieważ to bardzo popularny w ostatnich czasach wzór a nasi Klienci szukają dobrych dla siebie  rozwiązań w akceptowalnych dla siebie cenach.  Średni koszt, po przejrzeniu ofert sklepów internetowych dla płytki Porcelanosa to ok 259zł/m2.  Płytka Baldocer będzie dostępna w cenie 139zł. To 85% mniej.  Przy czym ciężko znaleźć istotne różnice na poziomie cech technicznych obu produktów. 

Które rozwiązanie będzie lepsze? nie wiemy, dla każdego pewnie inne. Natomiast naszym zadaniem jest przedstawić możliwość osiągnięcia podobnego efektu w inny sposób. W tym wypadku przy  znacznie niższym koszcie.

Jeśli potrzebujecie wsparcia technicznego lub merytorycznego w zakresie doboru produktów, to zapraszamy do kontaktu.

urls, smarty.get, $language, shop