1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

Pełne wdzięku płytki w jodełkę – wciąż są na salonach

Jodełka to wzór, który zyskał na popularności jeszcze na początku lat XX wieku i wciąż nie traci na swojej wartości, przekonując do siebie estetycznym wyglądem i wdziękiem. Dziś wzór jodełki to jednak nie tylko element pięknie ułożonych podłóg w drewnie. W takim wydaniu pięknie wyglądają też ceramiczne czy gresowe płytki, które można układać na ścianach czy frontach szafek i niekoniecznie tylko w drewnianej oprawie. Jak zatem wykorzystać ten modny wzór i gdzie go stosować?

 

Płytki w jodełkę – sposób na modną i oryginalną łazienkę

 

Miła dla oka jodełka już dawno przestała zdobić tylko podłogi. Jej piękno bowiem wykorzystali także producenci płytek ceramicznych i gresowych, zapewniając ciekawe motywy i zdobienia również na ściany. Tutaj oferta jest bardzo szeroka i znacznie wybiega poza naturalne kolory i struktury drewna. Wzór jodełki dobrze koreluje z różnymi kolorami, dzięki czemu nawet w małych wnętrzach można w ten sposób dodać ścianom dynamiki i polotu. Do wyboru są małe kafle, które można zestawiać ze sobą na wzór jodełki. Jeśli pokusisz się o zestaw kilku odcieni, to zyskasz na ścianie przyjemny i bardziej oryginalny efekt 3D. Takie aranżacje można uzyskać wybierając np. modną butelkowa zieleń, do której ładnie dopasują się płytki o kolorze młodej trawy i klasycznej zieleni. Podobne efekty można uzyskać z szarymi czy niebieskimi odcieniami. W Cerdesign można jednak znaleźć płytki, które pięknie imitują wzór jodełki i będą pięknie prezentować się koło kabiny prysznicowej czy na ścianie nad umywalkami. Jeśli ktoś nie chce się bawić w samodzielne układanie takiego wzoru, to może wybrać płytki Keraben jodełka mixit gris concept 25x70cm

 

Jodełka w łazience z efektem drewna

 

Jeśli urzeka Cię efekt naturalnej drewnianej jodełki i chciałabyś ją zastosować także w łazience, ale boisz się, że naturalne drewno nie przetrwa zbyt długo w takich warunkach, to wykorzystaj trwały i oryginalny gres. Dzięki płytkom z serii Rondine Woodie Beige Chevron możesz układać jodełkę francuską, węgierską albo klasyczną zarówno na ścianie, jak i na podłodze. Inspiracji można jednak szukać także w innych płytkach, na przykład Durstone Chevrons Automne 60x120cm, z których ułożysz zarówno wzór na ścianie, jak i na podłodze. Takie drewniane płytki ładnie łączą się z marmurem ale i łagodną bielą. Możesz więc uzyskiwać naprawdę spektakularne efekty, w których moda przyjemne przenikać się będzie ze stonowaną klasyką.

 

Francuska jodełka na podłodze

 

Płytki można także wykorzystać, by stworzyć niesamowity wzór na podłodze. Tu znów można skorzystać z podpowiedzi projektantów i wybierać cienkie płytki i z nich tworzyć unikalny wzór albo zdecydować się na płytki ze wzorem jodełki. Płytki Durstone Chevrons oferują dwie możliwości – wykreowanie podłogi w odcieniach drewna oraz przyjemnych szarości. Cieniowany motyw ładnie podkreśla wzór jodełki i sprawia, że podłoga nabiera polotu i oryginalności. Fajnym pomysłem są nieco bardziej nowoczesne płytki z kolekcji Keraben. Tutaj dostojny szary delikatnie podkreślony jest wzorem jodełki, dzięki czemu odznacza się łagodnością i stonowaniem. Rewelacyjny rezultat można również uzyskać z płytkami Venis Starwood Eden Minnesota. Tutaj efekt jodełki można podbić dwukolorową aranżacją. Płytki dostępne w odcieniach Ash i Moka można układać przemiennie albo kolumnowo. Natomiast dzięki temu, że gres, z którego wykonane są płytki, jest mrozoodporny, to jodełka w takim wydaniu może pojawić się również na tarasie.  

 

Jodełka na kolorowo

 

Błyszczące płytki w różnych kolorach są też fenomenalnym sposobem na odświeżenie wnętrz i dodanie im pazura. Tutaj opcji jest bardzo wiele. Między innymi jodełka w butelkowej zieleni, zmieszana z białym marmurem i drewnem pięknie zaprezentuje się w łazience. Takie zestawienie będzie trącać odwagą i jednocześnie spokojem. Można także pokusić się o czerń, zestawioną z bielą. Jodełka w takim kontraście to pomysł na kuchnie, hol bądź loftową łazienkę. Można pokusić się o płytki czarne kolory w wydaniu Equipe Chevron Wall Black, które podkreślone białą fugą, będą tworzyć naprawdę zadbany i estetyczny wzór na ścianie. Fajnym pomysłem będzie także nieco zmodyfikowany wzór jodełki w wydaniu Keraben Experience Spire White 40x120cm albo Keraben Loire Art. Dark. Te płytki będą bardzo oryginalnym motywem na ścianie i można je wykorzystać zarówno jako dekor, na przykład cienki pasek na ścianie, jak i stworzyć ciekawą dekorację na całości.

 

Jak więc widać jodełka wcale nie musi być tylko w kolorze drewna i może przyjmować różne formy. W gresowym wydaniu taki wzór rewelacyjnie wykorzystasz też do kreowania tarasu czy balkonu. Jeśli boisz się przemijania trendów, to dodaj do całości bardziej uniwersalne elementy – marmur, biele czy szarości. Wtedy całość zachwyci klasyką, ale będzie odznaczać się również modnym designem pięknej jodełki.

 

urls, smarty.get, $language, shop