1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

Cegłopodobne płytki Wall Brick – hit nowoczesnych aranżacji

Ceglane dekoracje ścienne przeżywają obecnie prawdziwy renesans w aranżacjach wnętrz. I nic dziwnego, przecież cegła fenomenalnie się prezentuje i to nawet w stylowych czy eleganckich wnętrzach, a do tego jest synonimem trwałości i ponadczasowego prestiżu. Nie trzeba jednak decydować się na naturalną cegłę, skoro o wiele lepszym rozwiązaniem są płytki imitujące szlachetny wzór cegiełek. Czym cechują się takie płytki i gdzie je wykorzystywać? Podpowiadamy!

 

Dlaczego warto wybrać płytki cegłopodobne?

Ceramiczne płytki ścienne w wydaniu Keraben Well Brick White 30x90cm wprowadziły istną rewolucję w stylizowaniu wnętrz, zapewniając udaną alternatywę dla droższej w zakupie i montażu naturalnej cegły. Dzięki temu fani industrialnej czerwieni wcale już nie muszą rezygnować ze swoich planów, tylko dlatego, że naturalna cegła, choć zachwyca wyglądem, to mimo wszystko stanowi większe obciążenie dla stropu i niestety pomniejsza też przestrzeń. Teraz taki sam efekt ale w prostszy sposób można osiągnąć z płytkami imitującymi wzór cegły. Takie płytki ceramiczne KERABEN WALL BRICK WHITE 30X90cm posiadają rektyfikowane boki, dzięki czemu można stosować cienką spoinę, uzyskując tym samym fenomenalny rezultat ściany wyłożonej naturalną cegłą. I wcale nie trzeba decydować się na ceglasty odcień, ponieważ Keraben oferuje dodatkowe wersje kolorystyczne, pasujące też do scenerii charakteryzowanej na styl scandi czy vintage. Odporna na różne warunki ceramika w wydaniu Keraben, sprawdza się w każdych wnętrzach, dlatego można zaplanować ją nad kominkiem w salonie, w jadalni, ale też w kuchni czy w łazience.

 

Cegła w salonie – stylowy loft zawsze na czasie

Choć ceglane ściany kojarzą się z chłodnym minimalizmem i industrialnym sznytem, to wykazują się wdzięczną naturą szukania kompromisów również z innymi stylami. Takie płytki w wydaniu Keraben Well Brick White 30x90cm można ułożyć na przykład na ścianie w części wypoczynkowej w salonie. W towarzystwie akrylowych frontów, tapicerowanej sofy ale i miękkich dywanów takie płytki odznaczą się chłodną elegancją i jednocześnie pozwolą zachować mieszkalną atmosferę we wnętrzu. Drugim ciekawym pomysłem na zaaranżowanie cegły w salonie, jest ściana, gdzie stoi kominek. Płytka ceramiczna jest niezwykle odporna na wyższe temperatury i łatwiejsza w utrzymaniu czystości. I wcale nie trzeba planować industrialnej scenerii w całym salonie, ponieważ wzór cegły bardzo ładnie komponuje się z błyszczącą tapetą, soczystymi kolorami czy welurowymi zasłonami. To więc od pozostałych dodatków zależy, jakie tony przeważać będą w Twoim salonie.

 

Ceglany przedpokój – uroczy loft od wejścia!

Tam, gdzie jeszcze cegła wybrzmi oryginalnym i nietuzinkowym designem, to zdecydowanie hol czy przedpokój. Surowy wygląd cegły kapitalnie można ocieplić drewnianą podłogą albo welurem na pufie czy ławce. Jeśli aranżację wzmocni szklana albo złota konsola, to wnętrze odznaczy się przyjemnym eklektyzmem, który scali kilka nurtów w harmonijną całość. Płytki ceramiczne Keraben dostępne są w różnych kolorach, a dzięki temu w ciasnych i długich wnętrzach, gdzie czerwony kolor może zbyt mocno przytłaczać wnętrze, można postawić na biele i szarości z zachowaniem oryginalnego wzoru mniejszych cegiełek. Z kolei miłośnicy klasyki mogą cegłę łączyć z białym kolorem i dużą ilością przeszkleń. Taka kompozycja pozwala zachować umiar  i nadać pomieszczeniu więcej tonów estetyki i elegancji.

Aranżacja kuchni w industrialnych tonach – jak tego dokonać?

Takie cegłopodobne płytki, jak Keraben Well Brick Old Grey 30x90cm pozwalają na tworzenie tylu ciekawych wariacji, że chętnie wprowadzane są też do kuchennych przestrzeni. Mogą zdobić jedynie pasek między frontami szafek a blatami roboczymi, ale są też rewelacyjnym pomysłem na wyróżnienie poszczególnej ściany w kuchni. Cegła pięknie komponuje się z bielą, szarością, ale też czernią czy zielenią. Można więc dowolnie ją zestawiać, przemycając do środka swoje ulubione kolory. Ponadto w ceglanej oprawie kuchnia zyskuje na ponadczasowości i nieprzemijalności. To trend, który na stałe wpisany jest do stylów wnętrzarskich i łączony z różnymi materiałami wykończeniowymi, zyskuje na znaczeniu. Ceglane ściany, zwłaszcza  otulone szarością mają jeszcze jedną zaletę, pozwalają wprowadzać do kuchni trochę staroci w stylu vintage. Dla osób, które lubią fajansowe sentymenty albo ceramiczne wzorki taka sceneria będzie zdecydowanie więc strzałem w dziesiątkę. 

 

urls, smarty.get, $language, shop