1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

Avant Basic we wnętrzach - czas na wzorzyste płytki

Festiwal mocnych wzorów i soczystych kolorów – tym charakteryzuje się nowy trend, który narodził się w mediach społecznościowych. To nawiązanie do dawnych lat 60. ale też zerwanie z poprawnym minimalizmem i praktycznym urządzaniem wnętrz. Avant Basic odwołuje się do pasteli, fikuśnych kształtów i artystycznej awangardy. To ciekawa propozycja na nietuzinkowy salon, ale i na łazienkę. Jakie płytki ceramiczne będą pasować do tego stylu?

Wzór do wzoru i wcale nie musi pasować?

Popularny na Instagramie Avant Basic to styl, który na eklektycznej kanwie pozwala dowolnie łączyć ze sobą rozmaite wzory i kolory. Ma być pozytywnie, soczyście, optymistycznie i barwnie. I jest, bo kto powiedział, że jeśli podłogę zdobi barwna mozaika w stylu lastryko, to ściany muszą być już spowite w szarym, sterylnym betonie? Avant Basic zrywa z takimi konwenansami i pozwala łączyć nawet bardzo odważne wzory w jedną i to bardzo harmonijną całość. I tak na przykład w jednej łazience można zestawić płytki Aparici Stracciatella w różnych wersjach kolorystycznych, by uzyskać bardzo indywidualne, a zarazem stylowe wnętrze. Można pójść drogą kontrastów i obok Aparici Stracciatella Honey Nautral 25x29cm ułożyć płytki Aparici Tango Almirante Tango 59,2x59,2cm. To wymaga jednak umiejętności komponowania, by mimo pozornego braku dopasowania, uzyskać harmonijną całość. Avant Basic urządzany jest pod dyktando pastelowych odcieni. Dlatego nie bój się pudrowego różu czy delikatnej zieleni i błękitów – w takich kolorach pasować będą też umywalki, czy baterie, bo styl Avant Basic to istny festiwal barw i różnych wzorów.

Kolorowy dywan z płytek w salonie

Avant Basic całkowicie odmienia również salonowe scenerie. Modne są rozmaite wzory, które przewijają się na narzutach, dywanach czy zasłonach. Oryginalne wzory na podłodze można wprowadzić też przy pomocy płytek ceramicznych lub gresowych. Spektakularny efekt uzyskasz, wykorzystując np. płytki ceramiczne Aparici Bondi Connect 59,2x59,2cm albo Aparici Tango Almirante Natural 59,2x59,2cm. Płytki można położyć na całej podłodze w salonie albo tylko w części jadalnej, gdzie stoi stół z krzesłami, co spotęguje efekt barwnego dywanu i pozwoli wprowadzić nieco ogłady do pomieszczenia. Pastelowy charakter Avant Basic fenomenalnie podbiją też płytki Aparici Carpet Vestige Natural 100x100cm, w których odcienie niebieskiego, brązu i żółtego przenikają się, tworząc fenomenalny wzór odnoszący się do przyjemnego dla oka vintage.

Jakie dodatki pasują do Avant Basic?

Ten styl pozwala na dużą swobodę w działaniu, ale odnosi się też do nowoczesnych, nieco futurystycznych kształtów, także w łazience, kuchni czy w jadalni. W łazience warto pokusić się o baterie łazienkowe w stylu retro, doprawione miłym pastelowym kolorem, takie na pewno wtopią się właśnie w zwariowany klimat Avant Basic. Nie bój się także kontrastów i zdecyduj się na czerwone meble do różowych czy błękitnych ścian. W salonie kwintesencją takiego Avant Basic będą obłe kształty tapicerowanych mebli. Sofa w kształcie rogalika, czy miękkie wzorzyste fotele. W jadalni z kolei centralnym punktem będzie stół, najlepiej kolorowy na oryginalnej podstawie.

urls, smarty.get, $language, shop