1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

Jakie posadzki najlepiej przewodzą ciepło?

Ogrzewanie podłogowe coraz częściej staje się standardem w nowoczesnym budownictwie. Ciepło, jakie wita Cię o poranku w łazience jest zwyczajnie bezcenne, ale i w salonie podczas chłodniejszych dni i wieczorów ogrzewanie podłogowe przekłada się na większy komfort mieszkalny. Niestety nie każdy materiał wykończeniowy dobrze współpracuje z ogrzewaniem podłogowym. Co zatem wybrać do łazienki, na przedpokój czy do salonu, by czuć pod stopami przyjemne ciepło?

 Łazienka z ogrzewaniem podłogowym

W łazience, na przedpokoju, jak i w gościnnym WC świetne sprawdzi się tradycyjny i poczciwy gres. Takie płytki są odporne na podwyższoną temperaturę a przy tym rewelacyjnie przewodzą ciepło. Warto dodać że płytki gresowe jak i ceramiczne świetnie sprawdzą się zarówno przy zastosowaniu ogrzewania wodnego, jak i elektrycznego. Gres szybko się nagrzewa i długo zachowuje pożądaną temperaturę. Takie płytki jak np. Aparici Retro Dark Natural 29,75x29,75cm czy np. Aparici Agate Blue Pulido 59,55x119,13cm są lepsze niż naturalny kamień. Bo choć kamień naturalny bardzo dobrze przewodzi ciepło, to szybciej się kruszy i jest znacznie zimniejszy niż ceramika. I przez to w miesiącach, kiedy ogrzewanie jest wyłączone, podłoga jest bardzo zimna. Lepszym wyborem jest więc gres, który jest odporny na uszkodzenia, łatwy w utrzymaniu czystości i zdaje egzamin przy przewodzeniu ciepła.

Parkiet czy gres – co do salonu na podłogę?

Ciepła podłoga w salonie jest marzeniem wielu właścicieli mieszkań czy domów. Jakie więc wykończenie podłogi zastosować w takim przypadku? Do dobrych rozwiązań zaliczają się deski podłogowe. Posadzki drewniane panelowe nie zawsze się sprawdzą, ponieważ gorzej przewodzą ciepło i źle znoszą wysokie temperatury. W wielu aranżacjach sprawdzą się również panele winylowe, które są odpowiednio cienkie, a przy okazji wodoodporne i nie zmieniają właściwości pod wpływem temperatury. Warto jednak postawić też na gres, który dzięki swoim oryginalnym wzorom pięknie pasuje do nowoczesnych i modnych aranżacji. Można wykorzystać rewelacyjne pomysły w wydaniu hiszpańskich marek np. Aparici Retro Light Natural 29,75x29,75cm albo Aparici Vanguard Plus Natural 29,75x29,75cm, by zapewnić sobie ciepłą podłogę i przy okazji wyjątkowy design wnętrza.  

Ogrzewanie podłogowe w sypialni – na co się zdecydować?

Również w sypialni można zadbać o właściwą temperaturę wnętrza i przyjemny klimat. Do trafionych rozwiązań warto zaliczyć mieszanki betonowe, które świetnie przewodzą ciepło i są przystosowane do współpracy z instalacją grzewczą. Beton ładnie się prezentuje, a dzięki różnym faktorom, łatwo można go dopasować do scenerii w sypialni. Strzałem w dziesiątkę jest znów również gres. Wielkoformatowe płytki Aparici Agate Rosso Centro Pulido 44,63x44,63cm są rewelacyjnym przykładem na to, jak fenomenalnie można urządzić sypialnię i przy okazji zapewnić sobie ciepło zimą czy jesienią. Jeśli wolisz bardziej stonowane aranżacje, to rozważ położenie płyt winylowych, choć tańszą alternatywą znów może okazać się wytrzymały gres. Oryginalnie zaprezentują się np. płytki w metalicznym połysku Aparici Omega Gold 89,46x89,46cm, które rewelacyjnie dopełnią stylizacji loft czy glamour. 

 

 

urls, smarty.get, $language, shop