1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

5 udanych pomysłów na strefę prysznicową.

Nawet małą łazienkę można zamienić w miłe i komfortowe SPA, w którym chętnie spędzisz kilka minut więcej wieczorem czy zaplanujesz przyjemne rytuały również krótko przed wyjściem do pracy. Dzięki kilku trikom Twoja kabina prysznicowa zapewni Ci miejsce odprężenia i relaksu i pozwoli poczuć się naprawdę wyjątkowo. Oto kilka ciekawych inspiracji na nowy look także w Twojej łazience.

1.    

Wyodrębnij strefę prysznicową barwną mozaiką

W przestronnej łazience strefa prysznicowa może zostać estetycznie i designersko wyodrębniona na przykład ciekawym wzorem. To fajny pomysł, by dodać wnętrzu uroku, ale i poczuć się wyjątkowo dobrze. Możesz wybrać kipiące energią i optymizmem barwne hiszpańskie wzory na przykład Aparici Altea Olivo Natural 59,2x59,2cm albo wybrać nieposzlakowaną elegancję bardziej stonowanych płytek Aparici Gatsby Green 20x20cm. Do całości możesz dobrać płytki z tej samej kolekcji ale w innych kolorach np. Aparici Gatsby White 20x20cm. Jeśli strefę prysznicową aranżujesz w mozaice, to warto pokusić się o odpływ liniowy, by płytki o podobnym wzorze położyć także na podłodze, wtedy zyskasz niezwykle harmonijny i przyjemny efekt całej scenerii.

2.    

Brodzik w podłodze

Kabina prysznicowa tak długo pięknie i fenomenalnie się prezentuje, jak długo utrzymuje się jej nienaganny wygląd. Jednakże przy standardowych urządzeniach i tradycyjnych brodzikach trzeba włożyć dużo pracy, by po kilku latach osad i nacieki nie przedostawały się na pierwszy plan. Można temu zapobiec montując kabinę typu walk in i brodzik w podłodze, którego rant jest równy z posadzką. Takie rozwiązanie ułatwia użytkowanie kabiny, ale też pozwala utrzymać ją w nienagannej czystości przez długi czas. Można się tutaj pokusić o intrygujący kontrast, wybierając na podłogę barwne i wyraziste płytki typu Aparici Bond Connect 59,2x59,2cm, do których pasować będzie zarówno biały, jak i czarny brodzik.

3.

Prywatne SPA na żądanie o każdej porze

Dzięki innowacyjnym koncepcjom prysznic można wykorzystać także do relaksującego masażu. Wystarczy w ścianę zamontować tak zwany prysznic boczny, by wieczorem po ciężkim dniu pracy skorzystać z fenomenalnej formy odprężenia. W zależności od potrzeb ale też odpowiedniego ciśnienia wody, takich bocznych pryszniców można zamontować od dwóch do sześciu. Warto więc pokusić się o odrobinę luksusu we własnej nawet mniejszej łazience.

4.

Domowe SPA oddzielone szybą

W pomieszczeniach, gdzie jest mało miejsca, można na prysznic wykorzystać róg łazienki.  Wtedy potrzebna jest tylko szklana ścianka, która będzie oddzielać strefę prysznica od reszty wnętrza. Do całości pasować będą wyraziste dodatki, jak bateria o mosiężnym wykończeniu, która przemyci sporo luksusu do środka, a jeśli wybierzesz płytki o barwnych wzorach np. Aparici Bondi Mirror 59,2x59,2cm to przeniesiesz do pomieszczenia czyste piękno ekscytujących barcelońskich willi.

 

5.

Organizer na kosmetyki albo półki w ścianie

W Twoim SPA musi być czysto, ale też wszystko pod ręką. Dlatego warto pomyśleć o organizerze, który można zawiesić np. na drzwiach kabiny prysznicowej, by nie trzeba było wiercić dziur w płytkach. Dobrze wybrać organizer, wykonany z odpowiedniego materiału, na którym nie zatrzymuje się woda. Pragmatycznym pomysłem jest też wykonanie półek w ścianie. Takie półki obłożone płytkami, wtopią się w tło całej scenerii i pozwolą trzymać kosmetyki zawsze na miejscu. 

urls, smarty.get, $language, shop