1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

Jakie płytki pasować będą do home office?

Do stworzenia praktycznego i dobrze zorganizowanego home office wystarczy nawet mała przestrzeń, wydzielona w przedpokoju, w salonie, a nawet w sypialni. W końcu wcale nie potrzeba wiele – biurko, wygodne krzesło i może tablica do zawieszania ważnych informacji i notatek. Home office nie musi być jednak tylko roboczym kącikiem, a przy odrobinie inwencji twórczej może wręcz emanować elegancją i prestiżem, a co ważne korelować z pozostałym wyposażeniem wnętrza. Jak to uzyskać?

Co na ścianę do home office?

Decydując się na zaaranżowanie dekoracji ściennej w domowym biurze, warto wziąć pod uwagę dwie kwestie – estetykę i funkcjonalność. Jeśli chcesz stworzyć przytulny kąt do pracy na przedpokoju albo zależy Ci, by część z biurkiem nie psuła ekskluzywnego i wyszukanego wystroju salonu, to możesz postawić na nowoczesne, gustowne i przyjemne w odbiorze płytki ceramiczne o wyglądzie lameli drewnianych. To kapitalny pomysł, by uzyskać ciekawy, ale też długotrwały efekt. Takie płytki ceramiczne jak np. Porcelanosa Liston Oxford Natural nadadzą pomieszczeniu wyższej rangi i pozwolą bowiem zachować nienaganny wystrój przez wiele dekad.

Oddziel miejsce pracy od strefy wypoczynkowej

W tworzeniu własnego miejsca pracy, nie wolno zapominać o rozdzieleniu życia prywatnego i zawodowego, dlatego jeśli home office ma powstać w salonie albo w kuchni, to i tam musisz znaleźć idealne warunki do wykonywania swoich obowiązków, inaczej biuro nie spełni swojego podstawowego zadania. Tutaj dobrym rozwiązaniem jest wydzielenie osobnej ścianki właśnie z takich lameli drewnianych, za którymi schowasz cały kram z dokumentami, komputerem czy drukarką. Alternatywą są również szklane przesuwane drzwi, tu jednak konieczne jest wydzielenie osobnej strefy na małe biuro.

Jak zorganizować home office w sypialni?

W mniejszym mieszkaniu to i w salonie trudno jest znaleźć odrobinę przestrzeni do pracy. Tam, gdzie rodzina spędza czas na oglądaniu telewizji, rozmowach czy spożywaniu wspólnych posiłków, trudno szukać ciszy i skupienia. Dlatego biuro można przenieść do sypialni, w której można się optymalnie skoncentrować, nawet kiedy cała rodzica jest już w komplecie. W świecie mebli znaleźć można kilka fajnych gadżetów, ułatwiających organizację biura na takiej przestrzeni, np. zgrabny sekretarzyk albo biurko chowane w szafie. Jeśli natomiast nie ma innej możliwości i biurko musi tworzyć widoczną ekspozycję w pomieszczeniu, to zadbaj o przyjemną otoczkę wizualną. Tutaj egzamin zdadzą np. płytki ceramiczne Porcelanosa Liston Cognac ale też inne drewniane akcenty jak np. Baldocer Badet Ducale Henna czy w przyjemnym szarym odcieniu Baldocer Badet Ducale Moon. Dla uzyskania koherentnej aranżacji, możesz pokusić się o takie same płytki na ścianie, gdzie stoi łóżko. 

urls, smarty.get, $language, shop