1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

Drewniane lamele - na styku tradycji i nowoczesności

Wąskie szczebelki o strukturze drewna to bardzo proste, a zarazem niezwykle intrygujące rozwiązanie, podnoszące prestiż i elegancję każdego pomieszczenia. Tu wyobraźnia może malować różne obrazy, aranżując ściany z efektem ryflowanego drewna w łazience, kuchni, a nawet w sypialni czy w salonie. Wszystko zależy od koncepcji, dodatków, ale również samego koloru, bo takie płytki wniosą dużo miodowych, koniakowych a nawet popielatych barw do wnętrz. Jak je układać, gdzie stosować, do czego dobierać?

Moda na drewniane łazienki

Sposób wykończenia ścian ma zawsze priorytetowe znaczenie dla całego wnętrza. Dobór kolorów czy wzorów pozwala wykreować właściwy klimat, ale też tworzy interesującą dekorację całego wnętrza. Wyjątkowego charakteru każdemu wnętrzu nadają właśnie lamelki czy ryflowane drewno, które dzięki takim koncepcjom jak np. płytki ceramiczne Porcelanosa Lexington Maple sprawdzą się także w łazience. To świetny pomysł, zwłaszcza dla oddzielenia poszczególnych stref, jak i uzyskania bardzo ciepłego i przyjaznego klimatu w pomieszczeniu. Płytki imitujące drewniane lamele, można wykorzystać zarówno do zaprojektowania strefy z umywalkami, jak i stworzenia przyjemnej wnęki z kabiną prysznicową typu walk – in. Drewno niezwykle pozytywnie nastraja, a dzięki temu, że przenosi wyobrażeniami do fantastycznego SPA, pozwala się odprężyć i zrelaksować. Drewniana struktura ma jeszcze jedną ogromną zaletę. Kapitalnie łączy się z wieloma innymi dodatkami – białą umywalką, czarną armaturą czy złotymi kafelkami, co zwiększa ilość alternatyw aranżacyjnych zarówno w mniejszym, jak i większym pomieszczeniu.

Lamele w aneksie kuchennym

Płytki ceramiczne, imitujące ryflowane drewno cieszą się dużym zainteresowaniem, nie tylko w łazienkowych aranżacjach. To udany pomysł, także na modną, ale stonowaną i estetyczną kuchnię. Tutaj płytki można wykorzystać jako dekorację między blatami roboczymi a ciągiem szafek bądź jako obicie samego blatu. Ponadczasową i finezyjną koncepcją jest też wykorzystanie płytek o wzorze lameli drewnianych, jako pojedyncze dekoracje ścienne, zestawione np. z białym marmurem albo czarnymi kaflami. Drewno  doda więcej poświaty i jasności oraz pozwoli optymalnie zdynamizować całą aranżację. Niebanalnym wyborem będą tutaj właśnie płytki Porcelanosa Legington Maple, ale też Porcelanosa Starwood Noa-L Tanzania Almond. Płytki o takich wzorach mogą być też mianownikiem wspólnym między salonem a aneksem kuchennym, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na drewniane akcenty także w części wypoczynkowej albo jadalnej.

Wprowadź gres do sypialni i cloffice

Drewno znów jest bardzo popularnym motywem wśród dekoracji ściennych. Jak niegdyś PRL – owska boazeria, tak dziś wąskie drewniane szczebelki zwracają na siebie uwagę i pozwalają w ciepłych klimatach urządzić całe mieszkanie. Płytki ceramiczne to również dobra inwestycja na lata. W przeciwieństwie do tapety czy tradycyjnej farby, nie musisz ich odświeżać co kilka lat, a efekt uzyskasz wręcz fenomenalny. Z płytkami Porcelanosa Lexington Maple możesz tworzyć dekoracje ścienne w małej sypialni i na szybko zorganizowanym biurze w przedpokoju. Lamele zadbają o elegancją i estetykę wnętrza i pięknie połączą się z błyszczącą ramą łóżka czy metalowymi dodatkami w biurze. Możesz pokusić się również o ciemniejsze barwy, np. w koniakowej albo  kasztanowej odsłonie, jeśli lubisz mocniejsze akcenty albo szukasz kontrastowych połączeń.

 

 

urls, smarty.get, $language, shop