1. Strona główna
  2. Blog
  3. Porady

Jak uzyskać efekt 3d na ścianie?

Płytki ścienne o wypukłej strukturze ułożone na ścianie geometrycznie tworzą ciekawe efekty 3D. Powtarzalność wzorów to jednak nie wszystko, bo niezwykle ważne jest światło, padające na płytki pod odpowiednim kątem. Czasami wystarczy jeden detal, aby uzyskać niepowtarzalne wrażenia wizualne.

Eko wzory - wyjątkowa łączność z naturą

Jeśli chcesz uzyskać nietuzinkowy efekt na ścianie w wersji eko, nie musisz wybierać drewnianych paneli, ale wystarczy położyć eleganckie płytki. Drewnopodobna struktura niezwykle ciekawie prezentuje się na ścianie, ponieważ odwzorowuje usłojenie i cechy charakterystyczne danego drewna. Efekt wizualny jest również zależny od sposobu ułożenia płytek. Inaczej wyglądają "deski" ułożone poziomo, pionowo czy  po skosie.  Natomiast jeśli chcesz uzyskać  jednocześnie efekt zróżnicowania i spójności stylu, wykorzystaj płytki o różnych kształtach, np. prostokąty i heksagony.

Biel w kilku odsłonach - powiększa wizualnie wnętrze

Dodawanie głębi pomieszczeniu to celowy zabieg we wnętrzach o małej kubaturze. Efekt przestronności uzyskasz dzięki różnym sprytnym trikom, wśród których prym wiodą powierzchnie szklane i jasne. Odbijające si w nich światło sprawia wrażenie większego metrażu i dobrze maskuje defekty wnętrza. Białe płytki ułożone w powtarzalne geometryczne wzory z głęboką strukturą na pewno dają taki efekt. Jeśli tylko odpowiednio dobierzesz źródło światła i skierujesz w odpowiednie miejsca, wrażenia wizualnie mile Cię zaskoczą.

Zabawa kontrastami - eleganckie wypukłości w dwóch kolorach

Jeżeli cenisz sobie kontrastowe zestawienia kolorów, spróbuj połączyć ze sobą biel i czerń. Ten klasyczny i harmonijny duet staje się jeszcze wyrazistszy, kiedy znajdzie swój wyraz w eleganckich płytkach ściennych. Elektryzujący efekt uzyskasz nawet wtedy, gdy płytki 3D znajdą się jedynie w wybranym miejscu, np. nad telewizorem. Ale jeszcze większe wrażenia wizualne stworzą płytki ułożone na całej powierzchni ścian. Takie kontrasty warto ożywić delikatnym akcentem, np, metalicznego złota. Wystarczy dodać złotą ramę do lustra, obrazów czy ramek do zdjęć, aby wprowadzić do wnętrza więcej klasyki i subtelnej elegancji.

Cegła i beton - nie tylko do loftu

Niezwykle ciekawe wrażenie wizualne tworzą płytki przypominające strukturę cegły. Wnoszą do wnętrza ponadczasowość i harmonijny nastrój. Regularny kształt cegły daje też poczucie porządku, spokoju i bezpieczeństwa. Jeśli  chcesz ozdobić ściany w sposób bardziej nowoczesny, wybierz inny kolor nić czerwień. Unikalny efekt stworzą połyskliwe  płytki granatowe położone w otoczeniu białego tła. Na cegle atrakcyjnie załamuje się światło, co przekłada się na wyjątkowe efekty wizualne.

Natomiast odpowiednie ułożenie i oświetlenie płytek "betonowych" wprowadza do wnętrza wiele światłocień. Beton nie musi wcale kojarzyć się z szarością  i nijakością aranżacyjną. Jeśli płytki będą miały głęboką i ciekawą strukturę 3D w odpowiednim zestawieniu tonacji kolorów, otrzymasz zaskakujący efekt. Betonowe płytki mogą też tworzyć dynamiczne wnętrza dzięki głębokiej linii i zastosowaniu kontrastowych kolorów.

Reasumując...

Strukturalne gry mogą mieć różną formę, dlatego wybór rozwiązań jest ogromny. Duże znaczenie ma odpowiednie wyczucie estetyczne i dopasowanie płytek do konkretnego stylu wnętrza. W jednym miejscu sprawdzą się pałacowe wzory z elementami florystycznymi, a w innych drewnopodobne. Pamiętaj też o grze światła, bo ono jest prawdziwym architektem każdego wnętrza. Gdzie szukać inspiracji i podpowiedzi? Wystarczy wejść na stronę jednego z liderów marki ceramicznej np. Polceranosa Płytki 3D tego producenta występują w wielu kolorach i wzorach, dlatego będziesz mieć ciekawe porównanie i ułatwiony wybór.

urls, smarty.get, $language, shop