1. Strona główna
  2. Blog
  3. Porady

Czy warto położyć płytki na podłodze w salonie?

Materiały wykończeniowe w postaci płytek ceramicznych stały się bardzo popularne. Wyglądają zjawiskowo, upodabniają się do wybranej tekstury (drewno, beton, marmur i in.) i bardzo łatwo utrzymać je w czystości.

Eleganckie i praktyczne - płytki ceramiczne do każdego wnętrza

Połączenie wysokiej estetyki, elegancji i praktyczności w jedną spójną całość w przypadku aranżacji wnętrz to duży sukces. Takie są właśnie płytki ceramiczne, które pasują do każdego stylu. Duży wybór kolorów (często nietypowych), faktur i rozmiarów płytek pozwala na wybranie najlepszego z możliwych rozwiązania. Wypolerowana, lśniąca kostka ceramiczna odbija światło i efektownie rozjaśnia wnętrze. Jeśli wybarwiona jest na jaśniejszy kolor, wtedy tworzy się jeszcze ciekawsze wrażenie wizualne. Nie tylko duże przestrzenie wyłożone płytkami, np. salon czy jadalnia wyglądają elegancko i świeżo. Także mniejszy obszar wyłożony płytkami może wyglądać nietuzinkowo. Wystarczy, że będą to płytki imitujące dywan w stylu pałacowym czy orientalnym.

Płytki ceramiczne są niezwykle praktyczne. Wystarczy nawilżona ściereczka, aby utrzymać je w czystości. Oczywiście, nie ma żadnych zastrzeżeń, aby używać łagodnych detergentowe, ale nie jest to konieczne. Natomiast jeśli chodzi o cechy charakterystyczne płytek to wyjątkowa trwałość. Nie musisz się martwić o zarysowania czy odpryski w trakcie codziennego użytkowania. Tego typu posadzka to również świetny izolator akustyczny i przewodnik ciepła. Jeśli marzy Ci się ogrzewanie podłogowe, bez problemu możesz je założyć. Płytki będą współdziałać z instalacją cieplną.

Mnóstwo wzorów, kolorów i rozmiarów

Nie zawsze można sobie pozwolić na montaż drogiej drewnianej sosnowej podłogi czy innej, np. wykonanej z dyli drewna egzotycznego. Podłogę drewnianą trzeba też systematycznie impregnować, aby po roku użytkowania nie straciła na swojej wartości. Jeśli nie masz czasu na tego typu zabiegi, alternatywnym rozwiązaniem mogą być właśnie płytki ceramiczne. Idealnie  odwzorowują strukturę drewna, usłojenia i cech charakterystycznych deski. Wnoszą do wnętrza wiele ciepła, naturalności i subtelnego piękna. Jeśli chcesz zobaczyć, jak to wygląda, sprawdź w katalogu płytki Porcelanosa oxford natural i inne, które naśladują drewnianą strukturę.

Oprócz drewnopodobnych wzorów w katalogach renomowanych producentów znajdziesz też wiele innych, np. płytki kamienne, ceglane czy betonowe. Jeśli marzysz o podłoże wyrazistej, kolorowej, dzięki płytkom stworzysz przyjazne i klimatyczne wnętrze. Dostępne są również płytki ozdobione różnymi wzorkami, które nadadzą wnętrzu unikatowy wygląd.

urls, smarty.get, $language, shop