1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

Drewno i biel, czyli połączenie które nigdy nie wychodzi z mody

W pogoni za najnowszymi trendami w urządzaniu wnętrz, często zapominamy o klasycznych rozwiązaniach. Biel, bo o niej właśnie mowa, nigdy nie wyjdzie z mody. Choć białe ściany szybko przywodzą na myśl surowy minimalizm i nie wydają się zbyt kreatywne, barwa ta wcale nie musi być nudna. Dowiedz się, z czym najlepiej łączyć białe płytki ceramiczne, aby stworzyć piękną, spójną aranżację, którą będziesz cieszyć się przez wiele lat.

Gra formą

Jeszcze do niedawna trudno było znaleźć płytki ceramiczne w kształcie innym niż kwadrat czy prostokąt. Dzisiaj producenci pozwalają jednak na kreatywne zabawy formą. Płytki dostępne są nie tylko w różnych kształtach, ale i rozmiarach. To, że biel optycznie powiększa przestrzeń, wiemy nie od dziś, ale ułożenie płytek w nietypowy sposób pomoże nam dodatkowo manipulować wyglądem pomieszczenia. 

Bardzo modne są obecnie płytki w kształcie rombów lub sześciokątów. Te pierwsze nadadzą wnętrzu eleganckiego charakteru i wizualnej lekkości, drugie zaś powiększą przestrzeń i stworzą interesujący wzór plastra miodu. 

Prostokąt nadal w modzie

Nowe kształty nie wyparły jednak z rynku klasycznego prostokąta. Ten ponadczasowy kształt również pozwala nam na uwolnienie kreatywności. Podłużne płytki ceramiczne, takie jak Marmi China Porcelanosa, możemy wykorzystać w tradycyjny sposób lub zasięgnąć do najnowszych trendów. Jednym z pomysłów jest ułożenie płytek w jodełkę. To rozwiązanie sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się wyższe. Jodełka jest też bardzo ozdobna, więc zaaranżowana w ten sposób kuchnia czy łazienka nie będzie wydawała się nudna.

Jasno i przytulnie

Kiedy wnętrze zdominowane jest przez barwę białą, może wydawać się ono chłodne i surowe. Wystarczy jednak wprowadzić do niego naturalne elementy drewniane - mogą to być meble lub podłoga - aby wizualnie je ocieplić. Drewno dowolnego gatunku wprowadza do pokoju, kuchni lub łazienki przytulny klimat. Jego głęboka barwa i zróżnicowana faktura pięknie wybija się na tle kontrastującej bieli. Różne kształty płytek oraz drewnianych mebli dają nam spore pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację - można w ten sposób urządzić wnętrze inspirowane dowolnym stylem. Właśnie dlatego to ponadczasowe rozwiązanie jest tak uwielbiane przez projektantów.

urls, smarty.get, $language, shop