1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

Płytki imitujące kamień - kolekcja Venis Madagaskar

Hiszpańska fabryka płytek ceramicznych VENIS znana jest z produkcji płytek w naturalnej kolorystyce. Firma działa na rynku od wielu lat i przez ten czas wyrobiła sobie świetną renomę zarówno wśród licznych klientów, jak i wśród projektantów i architektów wnętrz. Projektanci VENIS zainspirowani naturalnymi materiałami takimi jak drewno i kamień w najlepszy wprost sposób odwzorowują piękno piaskowców, marmurów, granitów oraz różnych gatunków drewna. Łącząc je dodatkowo z funkcjonalnością płytek ceramicznych.

Patrząc na płytki drewnopodobne VENIS nie jesteśmy w stanie odróżnić ich od naturalnego drewna.

Zalety płytek ceramicznych VENIS

Bogate wzornictwo i funkcjonalność to cechy, które przede wszystkim wyróżniają firmę Venis. Projektanci dostrzegają i doceniają te właściwości i często stosują je w swoich projektach. Za pomocą płytek Venis bardzo łatwo jest stworzyć wnętrze harmonijne i naturalne. Naturalnemu i „ekologicznemu” charakterowi płytek podporządkowuje się pozostałe elementy wyposażenia, bądź wręcz przeciwnie, zestawia się ze sobą kontrasty i do stonowanych płytek dodaje się kolorowe, odważne meble i dodatki.

Każde z tych rozwiązań prezentuje się idealnie, w zależności od upodobań właścicieli. Wnętrza wykończone naturalnymi materiałami: drewnem, kamieniem, skórą, wełną zostają dopełnione dzięki wykorzystaniu płytek Venis. Natomiast te bardziej ekstrawaganckie pozwalają odgrywać płytkom rolę drugoplanowego aktora, bez którego jednak całość nie byłaby tak wyjątkowo piękna.

Kolekcja Madagaskar to płytki jakby z piasku usypane. Są jedną z najciekawszych propozycji w kolekcji Venis. Stonowana, mocno ziarnista struktura ma sporo do zaoferowania miłośnikom gustownie zaprojektowanych wnętrz. Tę surową strukturę płytek  warto wybrać nie tylko do aranżacji łazienki czy kuchni. Taki przyjemny w odbiorze wzór, odnajdzie się także na ścianie w salonie, biurze, ale i przedpokoju i będzie wdzięcznym dodatkiem do sypialni albo jadalni. Matowa powłoka jeszcze bardziej uwydatnia naturalny wzór, a rektyfikowane boki pozwalają uzyskać jednolite i imponujące scenerie.

urls, smarty.get, $language, shop