1. Strona główna
  2. Blog
  3. Porady

Płytki, które optycznie powiększą Twoje mieszkanie

Niemal każdy choć raz fantazjował o życiu w ogromnej, przestronnej willi. W rzeczywistości jednak często mamy do czynienia z niewielkimi pomieszczeniami, w których czujemy się przytłoczeni. Nie zawsze jest to jednak wina małego metrażu, bowiem do wizualnego zmniejszenia pokojów nierzadko doprowadzamy sami. Na pomoc w tej sytuacji przychodzą nowoczesne płytki, dzięki którym odmienimy wygląd naszego mieszkania.

Biel? Niekoniecznie! 

Powszechnie uważa się, że aby optycznie powiększyć mieszkanie, należy postawić na minimalizm i jasne kolory. Najczęściej sugerowana jest barwa biała lub jasnoszara. Nie są to złe rady - takie kolory odbijają światło, przez co pomieszczenie jest lepiej rozjaśnione, a przez to - wizualnie większe. 

Nie każdy jednak czuje się komfortowo w otoczeniu surowych bieli i szarości. Dla tych osób mamy wspaniałą wiadomość! Na ścianach można zastosować inne modne kolory płytek, takie jak beż czy brąz, i nie pomniejszą one optycznie waszego pokoju... o ile będą odpowiednio zastosowane. Przykładem mogą być tu płytki Porcelanosa Liston Oxford Cognac, których głęboka barwa inspirowana jest kolorem dojrzałego koniaku, a faktura przypomina naturalne drewno. 

Wielkość płytek

Panuje przekonanie, że płytki powinny być duże, aby pomieszczenie wydawało się większe. Oczywiście jest w tym sporo prawdy i takie rozwiązanie jest w stanie wizualnie poszerzyć pokój. Okazuje się jednak, że również małe płytki potrafią stworzyć taką iluzję. Klucz do uzyskania pożądanego efektu tkwi w ich kształcie. Lepiej unikać tu płytek kwadratowych, a zamiast tego zdecydować się na te podłużne.

Jak i gdzie ułożyć płytki?

Podłużne płytki Porcelanosa Oxford są eleganckie i efektowne, a do tego dają nam możliwość wizualnego manipulowania wyglądem wnętrza. Można układać je pionowo, aby pokój wydawał się wyższy. Ułożone poziomo, optycznie poszerzą pomieszczenie. Będą wyglądać wspaniale, kiedy obłożymy nimi wszystkie ściany, ale zjawiskowo prezentują się również w połączeniu z betonem lub bielą. Sprawdzą się w każdym wnętrzu, również w kuchni i łazience, gdyż są odporne na wodę i wysokie temperatury. Warto wykorzystać je w małym mieszkaniu.

urls, smarty.get, $language, shop