1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

Nowy trend - połączenie płytek różnych rozmiarów na jednej ścianie

Każde poprzednie dziesięciolecie wiązało się z pewnym dominującym stylem, modą, którą dziś kojarzymy z tymi czasami. Dziś jednak trendy wydają się nie być tak ścisłe, a zamiast określonego stylu pojawia się mnóstwo pomysłów na to, jak ładnie i praktycznie urządzić wnętrze. Jednym z ciekawych rozwiązań jest mieszanie różnych płytek na ścianach. Podpowiadamy, jak podejść do tego zadania, aby uzyskać wspaniały efekt.

Zabawa formatem

Nowoczesne płytki ceramiczne są bardzo wdzięcznym materiałem. Najczęściej kojarzymy je z kuchnią i łazienką, ale coraz więcej osób decyduje się na pokrycie nimi ściany chociażby w salonie. Na rynku dostępna jest ogromna ilość wzorów - samo to już daje ogromne pole do popisu w tworzeniu wspaniałej aranżacji, a jeśli do tego w jednej serii dostępne są różne rozmiary płytek, to otwierają się przed nami całkiem nowe możliwości. 

Uwolnij kreatywność

Dzięki płytkom w różnych formatach możemy manipulować wyglądem wnętrza. Takie rozwiązanie pomaga wyeksponować konkretny fragment pomieszczenia, a także pozwala na jego wizualne kształtowanie.

Dwa rozmiary płytek w tym samym kolorze wystarczą do stworzenia ozdobnej kompozycji, która z powodzeniem zastąpi obraz na ścianie.

Płytki ceramiczne można montować tak, aby niektóre płytki nieco bardziej odstawały od ściany. Dobrze przemyślane ułożenie stworzy niebanalną strukturę 3D. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w stylu industrialnym, ale pamiętajmy, że hasłem przewodnim dzisiejszych czasów jest nieograniczona kreatywność!

Istnieją specjalne kolekcje, stworzone z myślą o łączeniu różnych rodzajów płytek. W ich obrębie znajdziemy płytki w wielu rozmiarach, często też różniące się wzorami. Dzięki takim kolekcjom mamy gwarancję, że aranżacja będzie wyglądać spójnie.

Płytki dekoracyjne

Jeśli decydujemy się na zastosowanie w pomieszczeniu różnych rozmiarów płytek, nie musimy ograniczać się do jednej kolekcji czy koloru. Oferowana przez markę Porcelanosa mozaika to przykład niewielkich płytek ceramicznych, które można łączyć z innymi na różne sposoby.

Jednym z popularnych pomysłów jest ułożenie poziomego, ozdobnego paska, w otoczeniu gładkich, dużych płytek. Można również zastosować płytki mozaikowe na całej jednej ścianie, a pozostałe pokryć płytkami wielkoformatowymi. Takie połączenia wizualnie powiększają pomieszczenie. Warto wspomnieć, że drobne płytki pomogą ukryć ewentualne niedostatki ścian, takie jak zakrzywienia. Zainspiruj się nowoczesnością i obudź swoją kreatywność. 

urls, smarty.get, $language, shop