1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

Industrialna aranżacja wnętrz z wykorzystaniem płytek z kolekcji Venis Newport

Niezwykle praktyczne, trwałe i pięknie wykonane płytki Venis Newport to świetna propozycja dla osób praktycznych, wrażliwych na estetykę.

Industrialna aranżacja w Twoim domu

Aranżacje industrialne cieszą się od lat popularnością, która stale rośnie. Moda na nie miała początek w starych fabrykach, które były adaptowane na mieszkania. Właściciele, chcąc podkreślić wyjątkowy charakter budynku oraz jego bogatą historię, skłaniali się podczas urządzania o to, by zachować pofabryczny klimat. To właśnie z myślą o nich powstała kolekcja płytek Venis Newport.

Industrialne wnętrza to przede wszystkim przestrzenne, dobrze doświetlone pomieszczenia, o dużych przeszkleniach. Króluje w nich minimalizm i surowość, ograniczona kolorystyka, stonowane barwy ziemi. Brązy, beże, odcienie szarości, czerń oraz biel stanowią bazę, która może być urozmaicona jednym lub dwoma bardziej wyrazistymi kolorami.

Industrialne mieszkania są eleganckie, majestatyczne i dostojne. Meble, które są ich częścią, mogą pochodzić z recyklingu lub targu staroci. Odświeżone, odmalowane będą świetnym elementem, który tchnie we wnętrze duszę.

Płytki Venis Newport we wnętrzach

Hitem na ścianach jest surowy materiał budowlany, cegła, beton. Dlatego właśnie warto zastosować tu ceramiczne płytki Venis Newport. Są bardzo trwałe, praktyczne, łatwo utrzymać je w czystości, a jednocześnie imitują beton, nadając wnętrzu niebanalne walory estetyczne. Na tak przygotowanych ścianach doskonale sprawdzą się duże lustra, które jeszcze bardziej powiększą przestrzeń.

Okna powinny być pozbawione tekstylnych dekoracji w postaci firan, zasłon czy nawet rolet wykonanych z tkaniny (np. rzymskich). W celach praktycznych można zastosować rolety z surowych materiałów, metalu, drewna.

Płytki Venis Newport to doskonała propozycja do przestronnego salonu, ale również holu, kuchni czy łazienki. Ich rektyfikowane krawędzie sprawiają, że fugi podczas układania można ograniczyć do minimum. Wąskie fugi to ładniejszy efekt, a także mniejszy problem z utrzymaniem ich w czystości.

Aranżując swoje mieszkanie, dom w stylu industrialnym, nie zapomnij o odpowiednio dobranym oświetleniu. Duże lampy aluminiowe i stalowe, które wyglądają, jakby w przeszłości służyły na liniach produkcyjnych, będą świetnym wykończeniem całej stylizacji.

urls, smarty.get, $language, shop