1. Strona główna
  2. Blog
  3. Porady

Dlaczego włoskie i hiszpańskie płytki ceramiczne mają ogromną przewagę na rynku?

W ostatnim czasie wśród dekoratorów i architektów można zauważyć szczególne zainteresowanie płytkami pochodzącymi z południa Europy. Włochy i Hiszpania - bo o tych krajach mowa - są dziś liderami na rynku płytek ceramicznych. Co sprawiło, że ich wyroby zdobyły szerokie uznanie na całym świecie?

Hiszpańskie piękno

Oryginalna stylistyka, inspirujące wzornictwo, ogromna gama kolorów - hiszpańskie płytki ceramiczne trudno pomylić z wyrobami z innych krajów. Tworzone z najwyższą dbałością o walory estetyczne, ale również niezwykłą trwałość. Wspaniała jakość ceramiki hiszpańskiej sprawia, że praca z nią to prawdziwa przyjemność.

Produkcja płytek w Hiszpanii ma wielowiekową historię. To stąd wywodzi się Azulejo, a dekoracyjne płytki ceramiczne i mozaiki wytwarza się tam do dziś. Współczesna ceramika hiszpańska czerpie z tej tradycji, ale oprócz mozaik produkowane są również płytki innych rodzajów. Charakterystyczne są dla nich skomplikowane, bardzo dekoracyjne wzory, ale również cieniowania i przetarcia, nawiązujące do stylu rustykalnego. Uznaniem wśród projektantów z całego świata cieszą się dziś podłogowe i ścienne płytki Porcelanosa - jest to jedna z najbardziej znanych hiszpańskich marek. Wysoka jakość oferowanych produktów i ich estetyka podbija serca, bijące w każdym zakątku globu. 

Włoska wytrzymałość

Włosi znani są ze swojego wspaniałego smaku. Italia jest światową stolicą mody, a wytwarzane tu ubrania są dopracowane w najmniejszych detalach. Nie inaczej jest w przypadku włoskich płytek ceramicznych.

Włoska ceramika charakteryzuje się niezwykle precyzyjnym wykonaniem. Idealne, ostre krawędzie płytek i perfekcyjna, gładka powierzchnia pozwalają na stworzenie doskonale równej powierzchni. Producenci płytek ceramicznych nie oszczędzają na stosowanych materiałach, dzięki czemu wytwarzane we Włoszech kafelki odznaczają się niebywałą wytrzymałością. Wygląd idzie tu w parze z funkcjonalnością. Każdy, kto zdecyduje się na włoskie płytki może być pewien, że będą one zdobić jego dom przez wiele lat, wyglądając wciąż tak samo nieskazitelnie jak w dniu zakupu.

urls, smarty.get, $language, shop