1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

#płytki imitujące drewno

Szerokie możliwości zastosowania płytek drewnopodobnych, skłaniają coraz więcej osób do uwzględnia ich podczas aranżacji swoich wnętrz. Drewnopodobne płytki mają nietuzinkową estetykę charakterystyczną dla drewna i jednocześnie są bardzo trwałe i funkcjonalne. Stworzenie produktów imitujących drewno jest coraz łatwiejsze dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii, jednak w dalszym ciągu wymaga niezwykłej precyzji, przy odtwarzaniu struktury drewna. Tworząc gres, czy płytki ceramiczne odtwarza się kolorystykę drewna, słoje i sęki, a nawet subtelne ślady zużycia w formie przetrać, czy pęknięć.

Płytki drewnopodobne - Dlaczego warto zastosować je w domu?

W nowoczesnych wnętrzach bardzo często stosuje się płytki drewnopodobne. Drewniane podłogi zazwyczaj były kojarzone z salonem i sypialnią, ale stosując płytki imitujące drewno, można je wykorzystać w aranżacji tarasu, kuchni, czy łazienki. Destrukcyjne działanie wilgoci nie wpływa na ten materiał, ponieważ jest to ceramika, wręcz idealna do stosowania w miejscach narażonych na kontakt z wodą.

Zastosowanie tego rodzaju płytek, to znaczne ułatwienie w procesie czyszczenia i konserwacji. Niewątpliwym plusem jest brak konieczności stosowania specjalnych preparatów. Do zapewnienia czystości wystarczą standardowe detergenty, które używasz do mycia glazury, czy gresu. Różnorodność dostępnych wzorów i odcieni, umożliwia imitację dowolnego gatunek drewna z uwzględnieniem właściwego wzoru, faktury i kolorystyki.

Osoby, które starają się żyć w zgodzie z naturą, na pewno docenią fakt, że płytki ceramiczne nie przyczyniają się do zmniejszania powierzchni lasów.

Szeroki wybór płytek drewnopodobnych

Płytki imitujące drewno to ultranowoczesna alternatywa dla parkietu. W naszej ofercie znajdziesz kafelki podłogowe i ścienne od producentów z Polski, Włoch i Hiszpanii.

Hitem sprzedaży jednego z hiszpańskich producentów, okazała się kolekcja . Decydując się na zakup płytek z tej kategorii, możesz wybrać kafle w kolorach: Nut, Maple, Bone, Grey, Natural. Kafle swoją strukturą przypominają drobno ułożone listewki, które można montować zarówno w pionie jaki w poziomie, dzięki czemu mamy szerokie pole do manewru w zakresie różnorodności kompozycji. Stosując kafle imitujące drewno możemy wzbogacić każde pomieszczenie, bez dużych nakładów finansowych.

Jak gres drewnopodobny może zyskać jeszcze większą naturalność?

Kupując płytki drewnopodobne, zależy nam na tym, aby efekt końcowy rzeczywiście przypominał naturalne drewno. W tym celu należy układać płytki z przesunięciem o 1/3 długości. Ważnym czynnikiem przekładającym się na końcowy efekt, jest także fuga, która powinna jak najbardziej zbliżona kolorystycznie do ceramiki oraz być położona wyjątkowo cienko.

Myślą o drewnie, jednym z naszych skojarzeń może być ciepło, jednak stąpając boso po płytkach, które tylko imitują drewno, możemy mieć zupełnie inne odczucia. Dlatego jeżeli zależy Ci na maksymalnym zbliżeniu do "oryginału", warto rozważyć ogrzewanie podłogowe.

Płytki imitujące drewno ocieplą każde wnętrze

Płytki drewnopodobne zyskują coraz szersze grono odbiorców. Nic w tym dziwnego, skoro stosunkowo niskim kosztem możemy uzyskać efektowny wygląd każdego pomieszczenia, bez potrzeby stosowania naturalnego drewna. To wygodne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie niskie koszty montażu, nieprzeciętny wygląd i poszukają innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań.

urls, smarty.get, $language, shop