1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

#duży czy mały format

Producenci płytek ceramicznych prześcigają się tworzeniu nowych kolekcji, które umożliwiają modne wykończenie kuchni, salonu, czy łazienki. Oprócz standardowych, wręcz klasycznych wzorów płytek oraz formatów, w odpowiedzi na oczekiwania klientów hiszpańska firma Equipe, wyspecjalizowała się w płytkach o nieprzeciętnym kształcie, dzięki czemu możliwe jest stworzenie bardzo oryginalnego wzoru na podłodze czy ścianie. Daje to szeroki wachlarz możliwości w zakresie aranżacji. Czy wielkoformatowe płytki dobrze komponują się z płytkami w małym formacie? 

Format płytek ceramicznych

Eksperci w dziedzinie wykończenia wnętrz nie mają jednego, konkretnego wskazania do tego, jakie wymiary płytki należy uwzględnić w małej, a jakie w dużej przestrzeni. W tej kwestii istnieje pełna dowolność, jednak można na przykład optycznie powiększyć niedużą przestrzeń (np. w łazience), z zastrzeżeniem, że zastosujemy podobną w barwie, niekontrastującą z ceramiką fugę (dzięki temu nie uzyskamy również efektu poszatkowania przestrzeni). Nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie odrzucić płytki wielkoformatowe - mogą być one pomocne, przy zaakcentowaniu jednego z elementów wyposażenia łazienki (np. obudowy wanny). 

We wnętrzach, w których pojawiają się liczne załamania ścian, czy wnęki, małe płytki będą o wiele łatwiejsze w ułożeniu i zagospodarowaniu przestrzeni. W dużych pomieszczeniach, możemy śmiało łączyć różne wielkości płytek, łącząc płytki wielkoformatowe z maleńką mozaiką. W każdym wypadku należy dobrze przeanalizować układ płytek, aby w ostatecznym rozrachunku nie okazało się, że efekt prac będzie niezadowalający. 

Płytki hiszpańskiego producenta płytek - Equipe

Hiszpańska marka Equipe rozsławiła się w branży bardzo wysoką jakością wykonania swoich produktów, co przekłada się na ich trwałość. Produkują głównie małe płytki w bardzo zróżnicowanym formacie, kształcie i kolorystyce. Oferują płytki ścienne i podłogowe, płytki gresowe, glazurę i dekoracje. Daje to szeroki wachlarz możliwości stworzenia niepowtarzalnej kompozycji, którą można dopasować do kolorystyki pomieszczenia, lub całkowicie zmienić jego charakter. 

Firma pomimo wysokiej pozycji na rynku, swoje kolekcje płytek przygotowuje również z myślą o pojedynczych klientach, jednocześnie nie tracąc na jakości. Po kolekcje ich unikatowych gresów i płytek sięgają klienci z całego świata, jednak sprzedaż koncentruje się na Ameryce Łacińskiej i Europie. Ich kolekcje płytek inspirowane formami geometrycznymi, stylami architektonicznymi, hiszpańską kulturą i sztuką oraz przede wszystkim naturą, zdecydowanie wypierają standardowe płytki wielkoformatowe. Fenomen tej firmy może być związany z utrzymywaniem szczególnej więzi ze swoimi klientami, która przekłada się na naprawdę wyjątkowe kolekcje płytek, które znajdą zastosowanie na każdej powierzchni - zarówno na ścianach dużej kuchni, jak i małej łazience. W każdym ich projekcie można odszukać hiszpański styl i wyczucie smaku. 

Płytki ścienne i podłogowe w małym formacie

Mniejszy format płytek, daje dużo większe możliwości aranżacji. Płytki ceramiczne o krótkich bokach można łączyć i zestawiać w nietypowe kompozycje, dzięki temu wnoszą różnorodność do wnętrza i wpływają na jego unikatowość. Dzięki małym formatom płytek mamy też możliwość ukrycia wad powierzchni ściany typu krzywizny, które są bardzo kłopotliwe przy dużych płytkach. Małe płytki idealnie sprawdzają się na ścianach dużych pomieszczeń oraz jako dodatek do płytek wielkoformatowych. 

W naszej ofercie znajdziesz płytki marki Equipe z ich najnowszych kolekcji. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszą się:

płytki Equipe Rhombus black

płytki Equipe Chevron Wall black

płytki Equipe Chevron Wall white

Wśród nich dominują płytki w kolorystyce białej, szarej, grafitowej lub czarnej. To kolory, które z powodzeniem pasują zarówno do małych jak i dużych wnętrz. Wykorzystanie płytek marki Equipe gwarantuje spektakularny efekt. 

Dlaczego warto wybrać płytki marki Equipe?

Jeżeli zależy Ci na osiągnięciu unikatowej przestrzeni, płytki marki Equipe w tym wypadku dyskwalifikują wielkoformatowe płytki. Ich produkty mają różnorodne formaty, dlatego z łatwością możesz dopasować je do praktycznie każdej powierzchni, co przyczynia się do generowania znacznie mniejszych strat przy układaniu. Małe płytki dla projektantów dają znacznie więcej możliwości. Płytki o małym formacie idealnie pasują do układu modularnego, w którym wielokrotność mniejszego formatu jest równa bazowej płytce o większym rozmiarze. 

urls, smarty.get, $language, shop