1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

# kominek w salonie

Kominki, dzięki swojemu naturalnemu przeznaczeniu, pomagają zamienić zimny dzień w idylliczną scenerię; popołudnie na lekturze ulubionej książki przy ciepłym kominku, podczas gdy płatki śniegu nie zatrzymują się na zewnątrz. Chociaż ta sytuacja jest bardzo powszechna w filmach, wraz z postępem w projektowaniu i dekoracji można ją przeżywać w swoim salonie. Wybór kominków jest obecnie ogromny i z łatwością znajdziemy odpowiedni do własnego stylu.

Dziś na blogu pokazujemy różne opcje, dzięki którym możecie odnowić obraz wnętrza teraz, gdy temperatury gwałtownie spadają i zbliża się zima. Pamiętajcie również o sprawdzeniu grzejników w całym domu oraz izolacji drzwi i okien, aby ciepło nie uciekało.

Typ pieca

Nowoczesne kominki lub piece są powszechne w domach górskich, gdzie można cieszyć się nimi w  najzimniejsze zimowe dni. W tego typu obiektach zazwyczaj  dominuje styl rustykalny. Gdzie ważnym elementem jest kamień lub płytka ceramiczna. Jedną z ich głównych cech jest rura dymowa, zabudowana lub nie -  prowadząca do sufitu.  Piece na drewno czy kominki zwykle wykonane są z żeliwa lub stali, mogą mieć zamkniętą komorę spalanie lub otwartą. W związku z tendencją do budowania coraz bardziej szczelnych domów, coraz bardziej popularne są kominki z zamkniętą komorą spalania gdzie powietrze potrzebne do procesu spalania dostarczane jest z zewnątrz.

VENIS NEWPORT

VENIS NEWPORT 60x60

Kominki ze szklanym ekranem

Kominek ze szklanym ekranem lub wykonany ze stali nierdzewnej to jedna z najnowszych innowacji w minimalistycznych przestrzeniach. W obu przypadkach prosta i dyskretna konstrukcja pozwoli wtopić się w otoczenie, stając się kolejnym elementem dekoracji. Uzupełnij go o miejsce na opał. W wielu przypadkach miejsce do przechowywania drewna może być bardzo efektowne.

VENIS MIRAGE WHITE

VENIS MIRAGE WHITE 60X120

Rozdzielenie pomieszczeń

W dużych przestrzeniach kominek może stać się doskonałą opcją do podziału dwóch stref w pomieszczeniu. Na przykład oddzieli  salon od jadalni. To zostało przedstawione na zdjęciu poniżej, gdzie do obudowy kominka została wykorzystana płytka ceramiczna z kolekcji VENIS Newport. Zaletą takiego umieszczania kominka jest również łatwość rozprowadzenia ciepła oraz szybkie ogrzanie obu pomieszczeń .

VENIS NEWPORT BEIGE 60X60, VENIS NEWPORT GREY 33X100

VENIS NEWPORT GREY 33X100VENIS NEWPORT BEIGE 60X60 

 Kominek zewnętrzny

Dlaczego nie ogrzać tarasu lub werandy? Cieszenie się słońcem w dzień lub gwiazdami w nocy nie musi być letnim przywilejem. Zimą możesz też możecie w komfortowy sposób spędzać czas na zewnątrz, wykonując kilka drobnych sztuczek.  Wykorzystując  meble z rattanu lub wikliny, stosując elementy dekoracyjne, które dostosowane do pory roku. Założenie koca, dodanie dodatkowych poduszek czy pozostawienie czajnika na widoku to tylko niektóre pomysły.

Jeśli chodzi o kominek, postaw na elegancki design, ale wkomponowany w otoczenie, aby latem nie przyciągał zbytniej uwagi. Kominek elektryczny zbudowany z materiału ceramicznego jest opcją bezpieczną, ponieważ pozostanie nienaruszony podczas deszczu, wilgoci, nasłonecznienia czy innych warunków atmosferycznych i pomoże uzyskać wizualną ciągłość z resztą pokrycia.

Możesz użyć tej samej kolekcji na ścianie i kominku, aby uczynić go bardziej subtelnym lub połączyć dwa różne modele, aby bawić się głębią, tak jak to zrobiliśmy na naszym konkretnym tarasie, na którym zainstalowaliśmy ceramiczne wykończenie z drewna Starwood  Tanzania Natural i Venis Newport Dark Grey. Nie zapomnijcie o kilku punktach świetlnych o niskim zużyciu, ciepłym świetle, aby przestrzeń była dobrze oświetlona o każdej porze dnia.

Newport venis

VENIS NEWPORT & STARWOOD TANZANIA NATURAL 

Dekoracyjny kominek

 Jeśli jesteś jednym z tych, którzy chcą mieć kominek, ponieważ absolutnie wierzysz w elegancję, jaką wnosi do przestrzeni, ale wiesz, że nie zamierzasz z niego korzystać, wybierz bardziej odważne i nowatorskie projekty. Możesz na przykład pokryć kominek dekoracjami ceramicznymi, tak jak to zrobiliśmy z Venis Mirage  Deco Dark. W tym przypadku geometria i relief ceramiki przykuwają uwagę. Dodatkowo można udekorować wnętrze drewnem, roślinami lub świecami, aby uzyskać większe ciepło.

VENIS MIRAGE DECO DARK

VENIS MIRAGE DECO DARK 33X100

urls, smarty.get, $language, shop