1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

# wyjątkowe restauracje

Stworzenie wyjątkowej przestrzeni zawsze jest wyzwaniem dla projektanta. Zwłaszcza gdy chodzi o przestrzeń dostępną publicznie, która nie tylko musi być funkcjonalna ale też spójna z charakterem i otoczeniem miejsca oraz wyróżniać się designem  od podobnych miejsc konkurencyjnych.

Projektanci  z DIN Interiorismo Studio byli odpowiedzialni za stworzenie wyjątkowo miejsca, które połączy kuchnię meksykańską w restauracji AjoBlanco oraz śródziemnomorski klimat. Jak wybrnęli z tego zadania zobaczcie poniżej.

Noa Tanzania Wine - Venis Starwood

Drewniane wnętrza | Venis Starwood Noa Tanzania Wine &  Ice Nebraska Wine

We wnętrzach połączono śródziemnomorskie kolory, takie jak turkusowy, niebieski czy biały z płytkami Porcelanosa  Starwood. Tutaj podstawowymi wzorami zostały sztandarowe produkty  z kolekcji Venis Stawrood, czyli płytki ICE Nebraska Wine 45x120 oraz Noa Tanzania Wine 59,6x59,6. To dwie ozdoby ścienne, które pozwalają całkowicie odmienić wnętrza.

Ice Tanzania Almond - cerdesign.pl

Drewniana fasada | Venis Starwood  Ice Nebraska Wine

Pierwsza z płytek o strukturze poziomych, ryflowanych pasów – ICE Nebraska Wine została ułożona w na zewnątrz, jako fasada powitalna. Natomiast Noa Tanzania Wine przy wejściu i wewnątrz restauracji. Centralna ściana w restauracji na dwóch kondygnacjach pokryta jest właśnie tą płytką w celu skupienia uwagi, na co pozwala diamentowy wzór osiągnięty z połączenia płytek w wersji prawej i lewej.

ICE Nebraska Wine & Noa Tanzania Wine

 

W pozostałych  pomieszczeniach również znalazły się produkty z Grupy Porcelanosa. Krion nadaje kształt  blatom, a Noken dostarczył krany i wyposażenie sanitarne do toalet, w których również znalazła się płytka ICE Tanzania Wine, która sprawia, że pomieszczenia wydaja się szersze i bardziej przestrzenne niż są w rzeczywistości.

Ice Nebraska Wine

 

urls, smarty.get, $language, shop