1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

Eko trendy w aranżacji wnętrz - płytki Porcelanosa Starwood

Porcelanosa Starwood w zrównoważonym budownictwie

Budownictwo i architektura nie muszą być sprzeczne z ekologią. Zrównoważone budownictwo poszukuje naturalnych zasobów i systemów budowlanych, które zmniejszają wpływ budownictwa na środowisko. DDS, firma zajmująca się projektowaniem zrównoważonych społeczności, pracuje od ponad dekady w tej ciągłej walce o minimalizację wpływu na środowisko.

Jak minimalizować wpływ budownictwa na środowisko? #eko architektura

Po opracowaniu projektów w miastach takich jak Nowy Jork, Dubaj i Singapur firma DDS wylądowała w Meksyku. Pod nazwą Joy Juriquilla kryje się pierwszy zrównoważony budynek mieszkalny w kraju, ponieważ łączy dziesięć podstawowych elementów, aby osiągnąć te kwalifikacje. Obejmują one racjonalne gospodarowanie wodą, ochronę różnorodności biologicznej, jadalne ogrody i wykorzystanie zrównoważonych materiałów. 

Zróżnicowane budownictwo kieruje się zasadą wykorzystywania materiałów budowlanych. A takie materiały produkuje firma Venis. Miami Milan Studio wykorzystało płytki z kolekcji Porcelanosa Starwood jako okładziny ścienne i podłogowe. Wewnątrz budynku dużym wyzwaniem było zwiększenie nasłonecznienia, cel ten zrealizowano poprzez wybór lekkich materiałów i form oraz ciepłych kolorów.

Venis Tanzania Wine

Venis Starwood zapewnia wygląd naturalnego drewna, bez wykorzystania prawdziwego budulca. Powinniśmy chronić drzewostan na świecie. Warto sięgać po drewnopodobne płytki ceramiczne. Płytki Starwood ciężko odróżnić od naturalnego drewna. 

Porcelanosa Starwood jako ekologiczne rozwiązanie w aranżacji wnętrza

W jednym z nich projektanci wykorzystali popularną płytkę Noa Tanzania Wine 59,6 × 59,6 cm na zagłówku łóżka, co pozwoliło stworzyć  ciepły, przyjemy klimat oraz grę wizualną z ogrodem.  Ten model zawsze dodaje osobowości wnętrzom,  jest nowoczesny i bardzo atrakcyjny wizualnie.

Starwood Tanzania Wine

 

Starwood | Porcelanosa Ice Nebraska Tea

W innej sypialni architekci zdecydowali się na płytkę Ice Nebraska Tea 45x120. Także dla głównej ściany, która po zamontowaniu w pionie wzmacnia poczucie wysokości i ciągłości z samym łóżkiem. Równoległe linie z płaskorzeźby są bardzo wyraziste, co dodatkowo zostało podkreślone obrazem.

Venis Ice Nebraska Tea 45x120

Ten kolor drewna ceramicznego, Venis Nebraska Tea  został również wykorzystany na podłogach (25 × 150 cm) w salonie i  małych studiach.

Venis Nebraska Tea 25x150

 

W tej realizacji oprócz ekologicznych płytek Porcelanosa Starwood zastosowano również stację uzdatniania wody oraz 100% recyklingu ścieków.Przykładajmy uwagę do wybieranych elementów do aranżacji wnętrz. Ekologia nie musi stać w sprzeczności z budownictwem. Warto sięgać po takie produkty, dzięki którym środowisko pozostanie nienaruszone, a my będziemy mogli cieszyć się naszą namiastką natury w pomieszczeniu. 

urls, smarty.get, $language, shop