1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

#Kuchnia otwarta

Kuchnia otwarta na salon

 

Niezależnie od tego, czy zaczynamy  projekt od zera, czy decydujemy się na poważną renowację swojego domu, układ jest kluczowy. W zależności od rodzaju domu i stylu życia będziemy szukać bardziej otwartych przestrzeni lub mniejszych pokoi, bardzo dużej łazienki lub dwóch mniejszych…

 

Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi. Jest wielu zwolenników, którzy twierdzą, że oprócz ładnego układu przestrzeni możemy równoważyć kulinarne pasje i łączyć je z rodzinnym życiem. Przeciwnicy z reguły uważają, że ten styl gotowania prowadzi do problemów w nieprzyjemnym zapachem i jest uciążliwy dla domowników.

 

Prawda jest taka, że ​​podobnie jak zawsze, istnieją plusy i minusy. Dziś prezentujemy przestrzeń, która łączy kuchnię oraz salon na poddaszu, i wyjaśnimy wady i zalety z łączenia przestrzeni w ten sposób.

 

Venis Starwood – zachowanie ciągłości

Nie dzielimy przestrzeni. To pierwsza zasada w projektowaniu kuchni otwartej na salon. Chociaż prawdą jest, że istnieją różne możliwości, takie jak drzwi przesuwne, okna i przeszklenia, a nawet otwierane  ściany, nie obawiajmy się całkowitego otwarcia przestrzeni. W ten sposób zyskujemy dużo powierzchni i możemy się cieszyć w pełni otwartą kuchnią.

 

Ciągłość zarówno podłogi, jak i stylu dekoracji jest niezbędna do osiągnięcia harmonii. Dlatego przede wszystkim powinniśmy wybrać podłogę, która może być używana zarówno w salonie, jak i w kuchni, biorąc pod uwagę, że ta przestrzeń jest bardziej podatna na zabrudzenie, działanie wody, czy upadające przedmioty, jak pokrywki czy sztućce…

 

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na kolekcje płytek Venis Starwood. To hiszpańskie płytki ceramiczne, które  można zamontować po obu stronach przestrzeni, zachowując przy tym ciągłość projektu. Płytka ceramiczna nie wymaga uciążliwego czyszczenia oraz jest odporna mechanicznie, a ponadto pasuje zarówno do mebli kuchennych, jak i pokojowych.

 

Venis Starwood  Vancouver Sand

W omawianym projekcie wybór padł na nowy model Vancouver Sand w formacie 25 x 150 cm. Jasny odcień koloru żółtego sprawia, że Vancouver ​​Sand jest ciepłym i ponadczasowym materiałem, który zachęca do relaksu i odpoczynku. To stan w który wpadamy po ciężkim dniu, kiedy siadamy na kanapie, żeby poczytać książkę lub spędzamy czas w kuchni. 

 

Oprócz podłogi dekoracja ścienna pochodzi z tej samej kolekcji. Ma ten sam styl i te same kolory, ponieważ chodzi o stworzenie jednolitości i połączenie dwóch przestrzeni w jedną. W tym przypadku założeniem projektanta było stworzenie atmosfery, która przetrwałaby próbę czasu, była ponadczasowa, naturalna i niezbyt cukierkowata.

W części kuchni  widać beż i szarość jako główne kolory wraz ze szkłem, aby nadać więcej lekkości. Oznacza to jednak konieczność utrzymania nieskazitelnej czystości, ponieważ naczynia będą widoczne gołym okiem. Jeśli tutaj pojawi się bałagan, ta przestrzeń pokój traci urok . To samo dzieje się z zastawą stołową, ponieważ jest to otwarta półka bez drzwi.

 

Na wyspie znajdziemy zlew, miejsce do gotowania i miejsce na śniadanie, lunch lub drinka z przyjaciółmi lub rodziną.

 Venis Starwood

 

Idąc dalej w kierunku salonu, widzimy, jak zachowane są te same kolory i ta sama koncepcja; otwarte półki, proste akcesoria dekoracyjne bez przeciążania, a kanapa tworzy tę wyobrażoną linię podziału.

 

Płytki ścienne najbardziej wyróżnia faktura. To Noa Tanzania Almond, flagowa płytka Venis Starwood. To coś innowacyjnego i jednocześnie bardzo eleganckiego.

 

Venis Starwood – kompletny projekt

Główną ideą jest nadanie tym dwóm powierzchniom tego samego wyrazu, aby mieć estetycznie piękną i funkcjonalną kuchnię otwartą na salon.

 

Pomysł, który można zastosować w każdym mieszkaniu, ponieważ jest odpowiedni zarówno dla stref dziennych jak i nocnych.

Ponadto pozwala nam również na włączenie nowych elementów, ponieważ może to być barek śniadaniowy, który w przypadku zamkniętej kuchni nie byłby możliwy.

 

Kolejną korzyścią, którą należy podkreślić, jest naturalny przepływ światła. Zwykle salon to pokój w domu, który ma balkon, duże okno lub więcej okien, więc w tym wypadku kuchnia korzysta z tego dodatkowego światła.

 

Wreszcie, może to być bardzo pozytywne dla komunikacji rodzinnej, ponieważ jedna osoba może gotować, podczas gdy inna siedzi na kanapie, rodzice przygotowują obiad, oglądając, jak bawią się ich dzieci…, jeśli jesteś jednym z tych, którzy lubią gościć w domu, fantastycznie jest nie tracić żadnych szczegółów wieczoru.

urls, smarty.get, $language, shop