1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

# Płytki VENIS - tekstury i kształty

Płytki VENIS  - Tekstury i kształty

Geometria uchwycona w ceramice, połączenie linii o różnych grubościach, płaskorzeźby i struktury.   VENIS stawia na tekstury i kształty, aby zamienić płaskie ściany w wyjątkowe i unikalne miejsca.

Dekoracje te są stosowane do kolekcji o wyglądzie marmuru, takich jak Deco Cubik Artic, przez płytki Venis inspirowane betonem, takie jak Deco Limit Urban, kamienne wykończenie, takie jak Deco Mirage… Jednak wzory zastosowane w rodzinie białych płytek Venis – wyróżniają się o wiele bardziej.

Biel zawsze wystarczała do stworzenia eleganckich przestrzeni z osobowością. Jeśli do projektu dodany płytkę geometryczną to, skupimy jeszcze większą uwagę. Na dzisiejszym poście chcemy przedstawić niektóre z serii teksturowanych i geometrycznych białych płytek Venis.

Venis | Sydney Pearls

Płytka ścienna Venis Sydney Pearls (format 33,3 × 100 cm) przyciąga uwagę swoim modnym wzorem w kształcie jodełki. Zachowuje jednocześnie ciągłość wzoru, ponieważ wyznacza kierunkowość zarówno w górę, jak i w dół. To daje poczucie większego przedłużenia powierzchni. Nieregularna jasność, którą znajdujemy w tym samym fragmencie płytki, prowadzi nas do przekonania, że ​​istnieją różne głębokości, ale relief jest taki sam.

Jedną z cech wyróżniających Sydney jest to, że połączenie między elementami nie jest odcinane. Należy zauważyć, że ten model jest dostępny również w kolorze srebrnym, złotym i brązowym.

Venis Sydney Pearls

Venis Sydney Pearls

Venis | Dubai

Sześciokąty zawsze były figurą geometryczną obecną w wielu realizacjach. Jest to jeden z ulubionych kształtów  architektów, dlatego płytki Venis znajdziemy również w tym kształcie. zrobić go w jednym kawałku. Venis Dubai White oferuje małe sześciokąty, które idealnie do siebie pasują, aby podkreślić każdą ścianę.

To idealny dekor do połączenia z gładką podstawową płytką ceramiczną podstawą. Venis Dubai daje inny akcent, ale nie jest zbyt krzykliwy, dzięki czemu zapewni elegancką, ale subtelną atmosferę.

Venis Dubai White

Venis Dubai White

Venis | Velvet i Egypt

Dwa nowe białe i teksturowane pokrycia ścienne prezentowane przez grupę Porcelanosa to płytki  Venis Velvet i Venis Egypt. Ten pierwszy odtwarza esencję bambusa dzięki połączeniu małych pędów zszytych czterema nitkami, reliefem oraz połyskiem, uzyskując w ten sposób ceramiczne wykończenie tekstylne.

Z drugiej strony egipska grafika przenosi nas na szczyty egipskich piramid poprzez trójkąty o różnych rozmiarach i wysokościach. Te „piramidy” powodują, że połysk jest rozłożony asymetrycznie w całym kawałku.

To płytki Venis najbardziej odpowiednie do pokryć ściennych, które są łatwe w utrzymaniu czystości. To wzór, który nie wychodzi z mody. Obie są dostępne w formacie 33,3 × 100 cm.

Venis Velvet

 Venis Velvet

Venis | Sea

Kolekcja Venis Sea jest jedną z najbardziej dyskretnych. Na pierwszy rzut oka jest tak, jakby nie miał żadnego wzoru, jednak jeśli spojrzymy, możemy zobaczyć delikatne falistości, które zwiększają głębokość przestrzeni, w których się znajduje.  Struktura tych płytek Venis odzwierciedla niewielki ruch fal, więc jest idealna do środowisk, które szukają spokoju i harmonii.

Venis Sea Blanco

 Venis Sea Blanco

Venis | Cúbica

Mozaika Venis Cúbica jest jedną z bardzo charakterystycznych płytek Venis. Produkowana od wielu lat, jest jednym z ulubionych produktów z Procelanosa na całych świecie. Chociaż jest dostępna w kilku kolorach, najbardziej znana jest płytka Cubica Blanco z matowym połyskiem i formatem 33,3 × 100 cm oraz  33,3 × 59,2 cm. Ten model rysuje małe kostki. Wyróżnia się także niewidocznym połączeniem a  związek między kawałkami nie jest dostrzegalny.

Venis  Cubica Blanco

Venis Cubica Blanco

Oprócz wymienionych kolekcji w naszym asortymencie  znajdziecie Państwo pełną ofertę płytek Venis oraz pozostałych fabryk wchodzących w skład Grupy Porcelanosa.

urls, smarty.get, $language, shop