1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

#nowości Baldocer

Mistrzowie wzorów kamiennych oraz marmurowych z Półwyspu Iberyjskiego, firma Baldocer, oddaje swoim klientom nowe wzory. Celując zarówno w jakości, jak i niepowtarzalny, nie do podrobienia design, hiszpańska firma proponuje swoim klientom ofertę w przystępnej cenie. Najlepsi projektanci oraz park maszynowy z najwyższej półki sprawiają, że stawiając na wyszukane wzornictwo, firma nie traci nic na jakości!

Cerdesign ma zaszczyt i wielką przyjemność ogłosić, iż w naszej ofercie pojawiły się właśnie kolekcje firmy Baldocer. Czy okażą się hitem w kolejnych latach ? O tym na pewno zadecydują klienci, jednak już teraz możemy powiedzieć, że gresy robią niesamowite wrażenie!

Kolekcja Riscal od mistrzów wzorów kamiennych i marmurowych

Przedstawiamy Państwu kolekcję Riscal hiszpańskiego producenta firmy BaldocerFirma ta wyspecjalizowała się szczególnie we wzorach kamiennych i marmurowych. Właśniew klimacie ciepłego marmuru możemy umieścić ich nowość, która już teraz znajduje się w ofercie Cerdesign - kolekcję Riscal. Dostępna w sześciu rozmiarach Riscal Brown Pulido zachwyca swym pięknem szczególnie we wnętrzach, gdzie duży nacisk kładziemy na klasę i elegancję. Połyskliwy gres o rektyfikowanych krawędziach pozwoli na użycie minimalnej ilości fugi, przez co powierzchnia wyda się bardziej jednolita. Surowość marmuru świetnie sprawdzi się w towarzystwie motywów roślinnych. Wprowadzi to nieco życia i egzotyki w nasze wnętrza, a samo pomieszczenie stanie się przez to nieco cieplejsze. Jeżeli natomiast chcielibyśmy przede wszystkim podkreślić elegancję i wytworność danego miejsca, to warto rozważyć wykończenie pomieszczenia białą ceramiką ze złotymi zdobieniami. Kolekcja Riscal od Baldocer to przede wszystkim propozycja dla osób o wyrafinowanym guście i dobrym smaku, pozwalającym w swoich przestrzeniach łączyć klasyczne, kamienne i marmurowe gresy.

Baldocer Riscal

Baldocer Riscal 

Adaggio - jasny marmur w stylu glamour

Kafle z kolekcji Adaggio hiszpańskiej firmy Baldocer to cztery rozmiary płytek imitujących jasny marmur oraz dwa warianty Adaggio Gold Pulido oraz Adaggio Gold Natural. W swej ofercie Baldocer umieścił również gres w formacie 40x120 cm w aż czterech wariantach kolorystycznych. W kolekcji Adaggio śmiało możemy doszukiwać się inspiracji architekturą rezydencjonalną. Jasny, mleczny kolor płytek z wpadającymi w złoto refleksami jest w stanie rozświetlić nawet bardzo ponure miejsca i nadać pomieszczeniu niezwykle eleganckiego wydźwięku. Wyraźne użylenie na tle białego marmuru przywodzi na myśl pałacowe komnaty. Stal oraz drewno świetnie korespondują z gresem z kolekcji Adaggio. Podobnie jak w wielu innych kolekcjach tego hiszpańskiego producenta zdecydowano się na zastosowanie rektyfikowanych krawędzi, co ogranicza zużycie fugi i sprawia, że pomieszczenie wydaje się przestronniejsze. Połysk płytek nadaje wnętrzom efektu glamour. Wieloletnie doświadczenie w produkcji gresów Baldocer Cerdesign sprawia, że kolekcję  Adaggio możemy śmiało zaproponować do wykorzystania zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych.

Baldocer Adaggio

Baldocer Adaggio

 

Baldocer Padova - szary lub kremowy hiszpański marmur 

 

Styl klasyczny kojarzymy przede wszystkim ze sprawdzonymi, niezawodnymi i ponadczasowymi rozwiązaniami wnętrzarskimi. Nie warto jednak kurczowo trzymać się konwenansów. Czasem otaczającej nas na co dzień przestrzeni można dodać nieco bardziej nowoczesnego wyglądu. Świetnym ku temu rozwiązaniem jest się kolekcja gresów Padova hiszpańskiego producenta Baldocer, już teraz dostępna w ofercie Cerdesign! Kolekcja dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych dla sześciu wymiarów płytek. Padova Azurro Pulido oraz Padova Panna Pulido, bo o nich tutaj mowa, zyskały towarzystwo w postaci jeszcze czterech dodatkowych wzorów dla siódmego wymiaru płytki, czyli 30x90 cm.

Na dźwięk słowa marmur często przychodzą nam na myśl takie skojarzenia jak prestiż, klasa czy elegancja. Wykorzystywany w dworskich komnatach już w starożytnej Grecji czy Rzymie cieszy się niesłabnącą popularnością aż po dziś dzień. Baldocer w kolekcji Padova w podstawowej wersji serwuje nam wspomniane wcześniej dwa warianty kolorystyczne. Pierwszy Padova Azurro Pulido to wpadający w szarość rektyfikowany gres, który świetnie będzie harmonizował z białym światłem oraz motywami roślinnymi. Sprawdzi się przede wszystkim w modernistycznych wnętrzach, pozwalając projektantom  na szerokie pole manewru. Padova Panna Pulido to kremowy, ciepły odcień marmuru. W tym wypadku aż chce się go zestawić z drewnem, skórzaną tapicerką oraz złoconymi wstawkami. Pozwoli to uzyskać ciekawy efekt modernistycznego wnętrza z delikatnym ukłonem w stronę nieco bardziej rustykalnych klimatów.

Baldocer Padova

Baldocer Padova

Arkesia - piaskowy klimat hiszpańskich gresów w dwóch wariantach

Na sam widok kolekcji Arkesia od Baldocer naszym pierwszym skojarzeniem będzie prawdopodobnie piasek. Tak zresztą jest nazwany jeden z kolorów w owej kolekcji, która właśnie znalazła się w ofercie Cerdesign. Arkesia to tylko dwa rozmiary płytek. Kwadratowe kafle w wymiarze 60x60 cm z dwoma wersjami kolorystycznymi wspomnianej Arkesia Sand - w ciepłym, piaskowym klimacie oraz Arkesia Ash - nieco ciemniejszym odcieniu. Obie płytki wykończone są w macie, co tylko potęguję ziarnistość faktury gresu oraz dodaje uroku i elegancji. Rektyfikowane krawędzie płytki pozwalają wizualnie powiększyć pomieszczenie poprzez ujednolicenie powierzchni, na której ów gres zostanie zastosowany. Oprócz wspomnianej kwadratowej płytki, hiszpański producent Baldocer, proponuje nam również prostokątny kafel w wymiarze 90x30 cm w aż ośmiu odcieniach. Kolekcja Arkesia to przede wszystkim świetne rozwiązanie dla osób które gustują w nieco cieplejszych klimatach. Kolekcja ta świetnie pasować będzie do stylu rustykalnego oraz klasycznego. Jednakże umiejętne dobranie komponentów i odpowiednie oświetlenie pomieszczenia pozwoli również na adaptacje płytek z kolekcji Arkesia w modernistycznych wnętrzach z lekkim ukłonem w stronę nieco bardziej sielskich klimatów.

Baldocer Arkesia

Baldocer Arkesia

 

Invictus - feeria kolorów gresów imitujących marmur od firmy Baldocer

 

Kolekcja Invictus to mnogość tak rozmiarów, jak i kolorów płytek, jakie demonstruje nam hiszpański producent firma Baldocer. Specjalizuje się ona przede wszystkim w płytkach imitujących marmur, co zresztą świetnie widać po omawianej kolekcji, teraz świeżo dostępnej w ofercie. Invictus to siedem rozmiarów płytek i łącznie aż osiem opcji kolorystycznych, jednak uprzedzamy, iż nie są one dostępne we wszystkich rozmiarach. Tak bogata oferta pozwala na bardzo szerokie pole do popisu dla aranżerów wnętrz. Osiem ozdobnych płytek w formacie 20x60 cm przy umiejętnym ich zestawieniu pozwala w obszarze jednej tylko kolekcji uzyskać tak wiele różnych wariantów w naszych pomieszczeniach. Romboidalne wzory, efekt kryształków czy delikatnie pleciona struktura na powierzchni ozdobnych płytek urozmaici stonowaną, klasyczną powierzchnie marmuru, jaką uzyskamy dzięki zastosowaniu kafli z kolekcji Invictus. Płytki imitujące marmur to świetna sposobność do tego, by pozwolić zagościć w swoim wnętrzu nieco luksusu i elegancji, nie oznacza to jednak wcale, że powierzchnia ma być zimna i stonowana. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Baldocer Invictus

Baldocer Invictus

 

Baldocer Milos - elegancka imitacja kamienia w kolekcjach Pulido i Natural

 

Milos Pulido i Milos Natural to dwa warianty z kolekcji o nazwie Milos, którą w swej ofercie posiada Baldocer - producent z Półwyspu Iberyjskiego. W tej kolekcji hiszpańska firma stawia na stonowane, klasyczne kolory. Do wyboru mamy trzy formaty rektyfikowanych gresów. 80x160 cm, 80x80 cm oraz 60x120cm. Wszystkie wykończone w macie, co sprawia, że kamień, który płytki imitują, staje się jeszcze bardziej wiarygodny. Styl klasyczny, który tak uwielbia naturalne rozwiązania, czerpiące wprost z natury, łączy je w wysublimowany sposób. Roślinne motywy w towarzystwie drewna w dodatku tła z  kolekcji Milos przywiedzie nam na myśl sielski, spokojny, może nieco beztroski klimat wprost znad basenu Morza Śródziemnego. Firma Cerdesign przygotowała tę kolekcję szczególnie dla tych osób, które żyją na co dzień w zgiełku ruchliwego miasta, a które w zaciszu własnego domu chcą poczuć się, jakby byli w innym, spokojniejszym świecie.

Baldocer Milos

Baldocer Milos

Parsel - Indigo oraz Perla Pulido od firmy Baldocer

 

Kolejnym przykładem płytek imitujących marmur w ofercie Cerdesign od firmy Baldocer jest kolekcja Parsel. Parsel to pięć wymiarów gresów w dwóch wariantach kolorystycznych i jeden aż w czterech. W podstawowej opcji to Parsel Indigo Pulido oraz Parsel Perla Pulido. I chyba już z samych nazw możemy wywnioskować, jaki efekty twórcy chcieli uzyskać i jaki niewątpliwie uzyskali. Perla to jasne, perłowe odcienie o delikatnej, acz wyraźnej kolorystyce, sprawiające wrażenie między innymi dzięki rektyfikowanym krawędziom jednolitej tafli potęgowanej efektem glamour. Nieco surowszym, przywodzącym na myśl kamienne monolity drewna jest kolor Indigo. Ten wariant wydaje się niemal stworzony do modernistycznych, minimalistycznych i może nieco chłodnych aranżacji. Zimne światło, sporo szkła czy kryształów, oraz proste umeblowanie sprawią, że pomieszczenie nabierze mocno eksluzywnego, wręcz onieśmielającego wyglądu. Jeżeli jednak wyda nam się tego za dużo, w łatwy sposób możemy ocieplić nasz salon czy łazienkę umieszczając w niej elementy drewniane czy roślinne. Firma Baldocer w kolekcji Parsel przygotowała również dla swoich klientów jeszcze jeden format płytki 40x120 cm. Oprócz znanych nam motywów Perla i Indigo proponuje nam również View Parsel Indigo oraz Tessella Parsel Mix. Wszystkie cztery warianty wykończone są w połysku, a ich rektyfikowane krawędzie świetnie sprawdzą się przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach, gdzie wizualnie je powiększą.

Baldocer Parsel

Baldocer Parsel

Pienza - kolekcja firmy Baldocer dla osób kreatywnych

 

Wspominaliśmy przy okazji kolekcji Invictus o tym, że hiszpański producent Baldocer często w ramach jednej rodziny gresów proponuje nam bardzo wiele opcji kolorystycznych. W ofercie firmy Cerdesign znajduje się również kolekcja Pienza, w której dla zaledwie czterech wymiarów: 80x160 cm, 80x80 cm, 60x120 cm, 60x60 cm mamy do wyboru aż osiem wariantów kolorystycznych. Wszystkie w obrębie szarości i brązu. Baldocer często ma w zwyczaju do kolekcji dodawać również płytkę ozdobną.W przypadku Pienzy w wymiarze 40x120 cm została ona wykończona aż w sześciu wariantach. Ta bogata kolekcja kryje w sobie wiele oblicz. Od ciepłych rustykalnych klimatów poprzez stonowaną minimalistyczną klasykę, aż po surowe piękno modernistycznych przestrzeni. Osobie kreatywnej, niebojącej się eksperymentów we własnym domu, Pienza odwdzięczy się w sposób sobie właściwy, oddając swoim wyglądem pożądany przez nas klimat. Kolekcja ta wydaje się być doskonałym rozwiązaniem dla przestronnych salonów, łazienek czy holów. Elegancki wygląd i efekt glamour podkreśli wyjątkowość miejsca, zachwycając swym pięknem nie tylko domowników, ale i wszystkich tych, którym będzie dane podziwiać niepowtarzalność kolekcji Pienza.

Baldocer Pienza

Baldocer Pienza

 

Baldocer Titanium - kontrastowe Titanium Black Pulido oraz Titanium White Pulido

 

Kontrast. Tak jednym słowem można byłoby opisać kolekcję Titanium hiszpańskiego producenta płytek ceramicznych, firmy Baldocer.  Titanium to płytki w czterech rozmiarach, przy czym jeden zasługuje na szczególną uwagę. Potężny gres mierzący 260x120 cm już wyłącznie dzięki swojemu majestatycznemu wyglądowi przykuwa wzrok. Trzy pozostałe: 120x120 cm, 80x160 cm 80x80 cm również do najmniejszych nie należą. Sam wymiar kafli wymusza niejako ich użycie w pomieszczeniach, które zapewnią im potrzebną przestrzeń, bo to właśnie tam będziemy mogli w najpełniejszym stopniu oddać ich atuty.

Powiedzieliśmy, że kolekcje Titanium możemy zawrzeć w słowie - kontrast. Otóż Baldocer proponuje nam wyłącznie dwa kolory gresów. Oba oczywiście oddajemy do Państwa dyspozycji w ofercie firmy Cerdesign. Biel i czerń. Titanium Black Pulido oraz Titanium White Pulido to kolory, które przede wszystkim świetnie będą współgrać z komponentami dobranymi również na zasadzie kontrastu. Białe meble do czarnych kafli czy ciemne konsole na tle białego marmuru. Kontrast zauważalny jest nie tylko w obrębie kolekcji Titanium ale przede wszystkim we własnej strukturze. Czerń gresu poprzecinana jest białymi i brązowymi wstawkami, co ożywia w pewien sposób stonowany wygląd płytek. Analogicznie jest w przypadku białego kafla, gdzie czerń dynamizuje stateczność białej powłoki. Przestronne przestrzenie, w których kolekcja Titanium sprawdzi się najlepiej, wydadzą się nam jeszcze większe dzięki rektyfikowanych krawędziom gresów firmy Baldocer.

Baldocer TITANIUM

Baldocer Wacom - luksusowy marmur wariantów Forest Natural i Forest Pulido

 

Marmur we wnętrzach był wykorzystywany już od czasów starożytnych. To, że wykorzystywany jest do dzisiaj, świadczy zarówno o tym, że jest to surowiec bardzo wytrzymały oraz pożądany za swoje walory estetyczne. Kojarzony głównie z luksusem i prestiżem. I prawdopodobnie to będzie nasze pierwsze skojarzenie na widok kolekcji Wacom od hiszpańskiego producenta płytek ceramicznych - firmy Baldocer. Kolekcja ta to cztery rozmiary płytek. Znana nam już z kolekcji Titanium, charakterystyczna w wymiarze 260x120 cm, następnie 120x120 cm, 60x120 cm oraz 60x60 cm. Kolekcja Wacom to zaledwie dwa kolory zbliżone do siebie pod względem kolorystycznym. Wacom Forest Natural oraz Wacom Forest Pulido. Gresy te świetnie komponują się w otwartych, modernistycznych przestrzeniach. Z pewnością walorem będzie, jeśli do pomieszczeń, w których zostaną użyte, wpuścimy dużo ciepłego, naturalnego światła. Diagonalne rysy na fakturze płytek będą mienić się w jego promieniach.

Baldocer Wacom

Baldocer Wacom

 

 

Dziękujemy za możliwość przedstawienia Państwu oferty hiszpańskiego producenta płytek ceramicznych - firmy Baldocer. Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Państwu produkty, które - z dużą dozą prawdopodobieństwa - mogą stać się hitem nie tylko bieżącego roku, ale kilku najbliższych lat nowej dekady. W Cerdesign dołożymy wszelkich starań, aby zaproponować Państwu optymalne rozwiązania dla własnych przestrzeni. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, doradzimy w wyborze odpowiednich gresów, a także udzielimy fachowej porady co do ich zastosowania. Zapraszamy!

urls, smarty.get, $language, shop