Moda na nieśmiertelny marmur

# Marmury

Od pewnego czasu można zaobserwować stały wzrost zainteresowania płytkami marmurowymi. Ten naturalny materiał jest niezwykle cennym kamieniem, który znakomicie prezentuje sie zarówno na ścianach jak i podłogach. Jednocześnie trudność w obróbce i bardzo wysoka cena sprawia, iż wnętrza wypełnione prawdziwym marmurem są niezwykle rzadkie. 

Tutaj swoja niszę odnaleźli projektanci oraz producenci włoskich i hiszpańskich płytek, którzy potrafią dostarczyć bardzo praktyczne rozwiązanie tego problemu. Pierwsze próbne kolekcje płytek inspirowanych marmurem takie jak Venis Rivoli, Venis ArticVenis Indic czy Keraben Evoque szybko zyskały popularność na rynku. A płytki inspirowany białym marmurem stały się ciekawą alternatywą dla samego kosztownego i  trudnego w obróbce marmuru. 

KERABEN Evoque

Marmur to szlachetny i prestiżowy materiał. Wykorzystywany już w czasach starożytnych do dziś znajduje swoich zwolenników. Jego wielką zaletą są możliwości Projektowe, które daje nam mnogość kolorów i odcieni. To z kolei pozwala na stosowanie kontrastów, ostrych przejść i odcięć jednej powierzchni od drugiej.

VENIS Rivoli

Płytki gresowe, kamienne – jak marmur czy granit – to naturalny materiał, który dodatkowo znakomicie przewodzi ciepło. Zatem jeśli rozważamy ogrzewanie płaszczyznowe w swoim domu czy mieszkaniu płytki podłogowe będą w szybki i skuteczny sposób oddadzą ciepło

VENIS Indic

Płytki marmurowe do salonu czy łazienki to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią swój czas oraz nie chcą inwestować w drogie impregnaty do kamienia oraz przeprowadzać prac konserwacyjnych. Płytki podłogowe i ścienne są łatwe w utrzymaniu czystości, odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Wykorzystanie tego typu płytek szczególnie przypadnie do gustu osobom, które lubią proste i eleganckie Wnętrza. Czasem nawet ascetyczne. Marmur dobrze komponuje się z drewnem oraz metalami, dodając wnętrzom szyku i elegancji.  

urls, smarty.get, $language, shop