1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

#Kamienne podłogi

Hiszpański producent płytek, firma Baldocer, to stosunkowo młoda fabryka, bo zaczęła swoją działalności dopiero w 1994 roku. Dopiero, bo początki fabryk konkurencyjnych często sięgają początków XX wieku. Natomiast jak widzimy względnie młode fabryki, które wyróżniają się wzornictwem i jakością produktów szybko są w stanie znaleźć i zagospodarować niszę na rynku.

Płytki inspirowane kamieniem naturalnym

Coś, co wyróżnia hiszpańskie płytki z fabryki Baldocer, to przede wszystkim oferta. Otóż ten producent wyspecjalizował się w tworzeniu przepięknych kolekcji płytek inspirowanych kamieniem naturalnym. To zupełnie odmienne podejście do budowania portfolio produktowego, w porównaniu z innymi producentami. Jednocześnie nie oznacza to, iż fabryka nie dostarcza nam produktów, które wychodzą poza szeroko rozumiane płytki inspirowane kamieniem naturalnym. Jednak kamienne podłogi i ściany, to jednoznacznie najmocniejsza strona Baldocer Ceramica. W poniższej inspiracji skupimy się na przedstawieniu wybranych "kamiennych" kolekcji płytek Baldocer.

Baldocer Bayona Ivory Natural 60x120

Baldocer Bayona Ivory Natural 60x120 oraz poniżej ta sama płytka w  wersji pulido

Baldocer Bayona Ivory Pulido

Baldocer Bayona Ivory Pulido 60x120

Proszę zwrócić uwagę, iż płytka polerowana działa trochę jak lustro, dostarczając odbić i świetlnych refleksów. Poniższe zdjęcie przedstawia dostępną kolorystykę całej kolekcji

baldocer bayona

Kolekcja Baldocer Bayona dostępna jest w pięciu wymiarach. Największe i najpopularniejsze płytki to 120x120cm, i dalej 60x120cm, 60x60cm, 30x90cm oraz 30x60cm. Hiszpańska Bayona pozwala tworzyć duże jednorodne powierzchnie, wyglądem przypominające kamień naturalny, dodając szyku każdemu pomieszczeniu.

Kolekcja płytek alabastrowych

Baldocer Quios, to kolejna seria inspirowana kamieniem naturalnym. Tutaj na pierwszy plan wchodzi alabaster, czyli minerał oparty na skałotwórczym kalcycie. Już od czasów starożytnych alabaster był używany jako kamień i materiał ozdobny. Seria składa się z gresu dostępnego w dwóch kolorach. To Quios Cream oraz Quios Silver. Dostępne są również płytki o powierzchni polerowanej, gdzie  w nazwie pojawia pulido.  

BALDOCER QUIOS

Baldocer Quios Cream Pulido 120x120

Baldocer Quios Silver Pulido 120x120

Baldocer Quios Silver Pulido 120x120

W Kolekcji Baldocer Quios znajdziemy płytki dostępne w czterech formatach. Największy to robiąca piorunujące wrażenie wilekoformatowa płytka 240x120cm,  wymagająca w dostawie specjalnej zabezpieczającej skrzyni w dostawie. Dalej już standardowe dla Baldocera formaty, czyli 120x120cm, 60x120cm, oraz 40x120cm. W najmniejszym wymiarze płytek ściennych znajdziemy również dekory o nazwie Baldocer Quios Bowite i Baldocer Quios Blaze.

Płytki inspirowane granitem

Mało na rynku jest kolekcji płytek inspirowanych granitem. Na tym polega wyjątkowości serii Baldocer Brunswich, to seria płytek zupełnie inna niż pozostałe. W naszym kręgu kulturowym jesteśmy przyzwyczajeni do obecności tego materiału zwłaszcza na zewnątrz budynków. Natomiast w tym wypadku płytki Baldocer znakomicie sprawdzą się w wnętrzach. Kolekcja jest niezwykle stonowana, można powiedzieć, że nawet monotonna jak na Hiszpanów. Natomiast okazała się designerskim strzałem w dziesiątkę właśnie dzięki swej unikalności jaką daje granit. Płytki dzięki swojej mrozoodporności z powodzeniem również mogą być stosowane na zewnątrz.

Brunswich Cromo 60X120 cm. Brunswich Cromo 60x60 cm.

Brunswich Cromo 60X120 cm. Brunswich Cromo 60x60 cm.

W kolekcji znajdziemy trzy podstawowe kolory Brunswich CenizaBrunswisch Acero oraz Brunswich Cromo. Dwa z nich pojawiają się we wszystkich spośród dostępnych pięciu rozmiarów płytek, czyli 80x160cm, 80x80cm, 60x120cm, oraz standardowe 60x60cm i 40x80cm.

Brunswich Acero 30 x 60 cm. Brunswich Cromo 60 x 60 cm

Brunswich Acero 30 x 60 cm. Brunswich Cromo 60 x 60 cm

Płytki w klimacie lastryko

Jeśli mielibyśmy wskazać kolekcję płytek Baldocer, które zasługują na szczególną uwagę ze względu na stosunek cena / jakość / design, to warto zwrócić uwagę na serię Baldocer Hannover. To hiszpańskie płytki w klimacie, bardzo modnego ostatnio, kamiennego lastryko. Kolekcja o tyle szczególna, że w samej strukturze płytki znajdujemy jakby kamienie o zupełnie różnej strukturze. Od materiału o dużych średnicach i różnorodnej fakturze, aż do drobnych kamieni, będących dopełnienim kompozycji. Płytki dobrze wyglądają zarówno na dużych jak i mniejszych powierzchniach.

Baldocer Hannover Black Natural

Baldocer Hannover Black Natural

Baldcoer Hannover Steel

Baldocer Hannover Steel

Idealny gres niczym kamień

To idealny gres do salonu, kuchni oraz często stosowany w  łazienkach.  Baldocer Hannover Steel, to szare płytki dostępne w dwóch powłokach Natural oraz Pulido. Natomiast drugi z dostępnych kolorów, który prezentuje nam hiszpański gres, to Baldocer Hannover Black Natural i Pulido. Płytki podłogowe i ścienne dostępne są w wymiarach 80x160cm, 80x80cm, 60x120cm, 60x60cm, 40x80cm, 40x60cm i 30x60cm. W zależności od wymiaru płytki zmienia się dostępna kolorystyka.

urls, smarty.get, $language, shop