Zainspiruj się pięknymi łazienkami w różnych stylach.

#piękna_łazienka

Piękna łazienka

Łazienka, to chyba jedno z najistotniejszych pomieszczeń w naszym domach czy mieszkaniach. To od wizyty w łazience rozpoczynamy zazwyczaj każdy kolejny dzień.

Dla części z nas szybki, poranny prysznic, to coś stałego, co towarzyszy porannej toalecie. Później szybki makijaż, zęby i włosy. Ubieramy się i już jesteśmy gotowi stawić czoła wyzwaniom nowego Wieczorami z kolei dnia mamy zazwyczaj trochę więcej wolnego czasu. Wtedy łazienka często może już pełnić funkcję naszego prywatnego SPA. Duże znaczenie ma, to jak zaprojektowana jest łazienka. To czy będzie funkcjonalna, dopasowana do naszych potrzeb wpływa na to jak będziemy się w niej czuć. Cześć łazienek jest na tyle przestrzenna, że bez problemu możemy zmieścić w niej wannę i prysznic. W mniejszych najczęściej musimy już dokonać wyboru. To w jaki sposób do łazienki jest dostarczane naturalne światło jest równie ważnym elementem i znacząco powinno wpływać na dobór materiałów i kolorystykę samej łazienki. Poniżej przedstawiamy kilkanaście przykładów pięknych łazienek, które mogą Was zainspirować.

Zacznijmy od światła

 Gdy stoimy przed podjęciem decyzji o zakupie, budowie czy remoncie domu lub mieszkania zazwyczaj mamy już jakąś chociaż luźną wizję tego jak może wyglądać nasza wymarzona łazienka. Często gdy spotkamy się z projektantem, architektem ta wizja staje się jeszcze bardziej wyrazista, a nasz wymarzony projekt zyskuje. To w dużej mierze właśnie od projektu zależy jak zostaną wyeksponowane mocne strony pomieszczenia i jak poradzimy sobie z tym co niekoniecznie będzie atutem danej przestrzeni. Światło jest jednym z najbardziej istotnych elementów. Jeśli możemy cieszyć się pięknym widokiem, to warto wykorzystać duże okna i przeszklenia, dzięki temu łazienka wydaje się bardziej przestronna i świetnie doświetlona naturalnym światłem. Wpuszczenie wanny w podłogę jest bardzo pracochłonne, ale daje świetny efekt.  Natomiast już sam blat umywalki wykonany z płytki wielkoformatowej inspirowanej metalami szlachetnymi dodaje charakteru całości i jest prosty i szybki w wykonaniu. W poszukiwaniu kolekcji płytek nawiązujących do metali szlachetnych, czy popularnej ostatnio barwy corten warto zapoznać się z kolekcją Ferroker z fabryki Venis.

W zgodzie z naturą

U producentów płytek trend związany do czerpania inspiracji z naturalnych materiałów, takich jak kamień, pojawił się już jakiś czas temu. Marmur od zawsze świadczył o prestiżu i luksusie danego miejsca. Jednocześnie to uniwersalny, trwały i ponadczasowy materiał, który będzie dobrze wyglądał zarówno za 5 jaki 15 lat.  Pomimo tego iż łazienka nie jest duża, to wygląda obszernie i elegancko, a to dzięki wykorzystaniu właśnie białego marmuru. Jeśli ktoś szuka podobnych rozwiązań, to powinien się zapoznać np.: z kolekcją EVOQUE Keraben

Być glamour

Styl glamour to dziś jeden szybciej rozwijających się trendów w projektowaniu wnętrz. Wychodzi oczywiście również poza same łazienki. Polega na łączeniu ze sobą elementów, które wydają się stylistyczne odległe. Jednocześnie jest bardzo wymagający, trudny w projektowaniu ponieważ jest niewielka granica pomiędzy utrzymaniem dobrego smaku a kiczem. Utrzymując umiar w stosowaniu błyszczących, drogich materiałów uzyskamy często lepszy efekt niż w nadmiernym nagromadzeniu „świecidełek” .Od lat kolekcje fabryki Venis uchodzą za synonim tego stylu. To przede wszystkim Venis Prisma Silver, Venis Sea Silver czy kolekcja Artis.

Modne wzory

Płytkarski design czerpie garściami  inspiracje z katalogów mody odzieżowej. Płytki naśladują często tkaniny wykorzystywane w branży fashion.  Podobnie jak projektanci ubrań powracają do tendencji wzorniczych z lat 70. ub. wieku, także fabryki  proponują wzory geometryczne, przecinające się pasy, kratki, romby. Niezależnie od wielkości łazienki płytki geometryczne są tym, co pozwala skupić uwagę, przenieść ciężar estetyczny pomieszczenia na inne obszary. I skupić uwagę użytkownika na samym sposobie wykończenia ściany czy podłogi. Szukając podobnych rozwiązań warto zwrócić uwagę na ofertę fabryki Equipe i Vives, które przodują w tych rozwiązaniach.

urls, smarty.get, $language, shop