1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

#piękna_łazienka

Łazienka to chyba jedno z najistotniejszych pomieszczeń w naszym domu czy mieszkaniu. To od wizyty w łazience rozpoczynamy praktycznie każdy dzień. Poznaj modne style w aranżacji łazienki.

Szybki poranny prysznic potrafi szybko postawić nas na nogi. Warto zadbać o to, by miejsce, w którym szykujemy się do pracy i nowych działań, sprzyjało pozytywnej energii. Praktycznie każdy ranek rozpoczynamy w łazience – podczas rytualnego przygotowywania się do wyjścia. Każdy z nas ma inne przyzwyczajenia, potrzebuje innej przestrzeni. To, co nas łączy to poczucie estetyki i chęć otaczania się pięknymi przedmiotami. Otoczenie, a w tym przypadku aranżacja łazienki, wpływa na naszą podświadomość. Im ciekawsza przestrzeń, tym więcej werwy mamy do działania! Dlatego warto zadbać o modną aranżację łazienki.

Rano kąpiel – wieczorem SPA, jak połączyć funkcjonalność przy modnym stylu aranżacji łazienki

Wieczorami mamy zazwyczaj trochę więcej wolnego czasu. Wtedy łazienka często pełni funkcję naszego prywatnego SPA. Aranżacja łazienki powinna przewidywać jej dwie funkcje – jedną – dająca możliwość wzięcia szybkiego prysznica i komfortowego przygotowania do pracy, drugą – dającą możliwość stworzenia wyjątkowej przestrzeni relaksu. To, czy aranżacja łazienki będzie funkcjonalna, dopasowana do naszych potrzeb wpłynie na to, jak będziemy się w niej czuć.

Coraz rzadziej spotykamy w budownictwie malutkie łazienki bez okna. Większość łazienek jest już na tyle przestrzenna, że bez problemu możemy zmieścić w niej wannę i prysznic. W mniejszych najczęściej musimy już dokonać wyboru.

Poniżej przedstawiamy kilkanaście przykładów pięknych łazienek, które mogą Was zainspirować.

Światło decyduje o aranżacji łazienki

Piękna łazienka z widokiem

To, w jaki sposób do łazienki jest dostarczane naturalne światło, wpływa na dobór materiałów i kolorystykę samej łazienki. Gdy stoimy przed podjęciem decyzji o zakupie, budowie czy remoncie domu lub mieszkania zazwyczaj mamy już jakąś chociaż luźną wizję tego, jak może wyglądać nasza wymarzona łazienka. Często gdy spotkamy się z projektantem, architektem, ta wizja staje się jeszcze bardziej wyrazista, a nasz wymarzony projekt zyskuje realny wymiar. To w dużej mierze właśnie od projektu zależy jak zostaną wyeksponowane mocne strony pomieszczenia i jak poradzimy sobie z tym, co niekoniecznie będzie atutem danej przestrzeni. Światło jest jednym z najbardziej istotnych elementów. Jeśli możemy cieszyć się pięknym widokiem, to warto wykorzystać duże okna i przeszklenia, dzięki temu łazienka wydaje się bardziej przestronna i świetnie doświetlona naturalnym światłem. Wpuszczenie wanny w podłogę jest bardzo pracochłonne, ale daje świetny efekt. Natomiast już sam blat umywalki wykonany z płytki wielkoformatowej inspirowanej metalami szlachetnymi dodaje charakteru całości i jest prosty i szybki w wykonaniu. W poszukiwaniu kolekcji płytek nawiązujących do metali szlachetnych, czy popularnej ostatnio barwy corten warto zapoznać się z kolekcją płytek Ferroker z fabryki Venis.

Elementy natury w aranżacji łazienki

Elementy natury w łazience

U producentów płytek trend związany do czerpania inspiracji z naturalnych materiałów, takich jak kamień, pojawił się już jakiś czas temu. Marmur od zawsze świadczył o prestiżu i luksusie danego miejsca. Jednocześnie to uniwersalny, trwały i ponadczasowy materiał, który będzie dobrze wyglądał zarówno za 5, jak i 15 lat. Pomimo tego iż łazienka nie jest duża, to wygląda obszernie i elegancko, a to dzięki wykorzystaniu właśnie białego marmuru. Jeśli ktoś szuka podobnych rozwiązań, to powinien się zapoznać np.: z kolekcją EVOQUE Keraben.

Styl glamour w aranżacji łazienki

Styl glamour w łazience

Styl glamour to dziś jeden szybciej rozwijających się trendów w projektowaniu wnętrz. Wychodzi oczywiście również poza same łazienki. Polega na łączeniu ze sobą elementów, które wydają się stylistycznie odległe. Jednocześnie jest bardzo wymagający, trudny w projektowaniu, ponieważ jest niewielka granica pomiędzy utrzymaniem dobrego smaku, a kiczem. Utrzymując umiar w stosowaniu błyszczących, drogich materiałów uzyskamy często lepszy efekt niż w nadmiernym nagromadzeniu „świecidełek” .Od lat kolekcje fabryki Venis uchodzą za synonim tego stylu. To przede wszystkim Venis Prisma Silver, Venis Sea Silver czy kolekcja Artis.

Modne wzory w modnych stylach aranżacji łazienki

Łazienka i modne wzory

Płytkarski design czerpie garściami inspiracje z katalogów mody odzieżowej. Płytki naśladują często tkaniny wykorzystywane w branży fashion. Podobnie jak projektanci ubrań powracają do tendencji wzorniczych z lat 70. ub. wieku, także fabryki proponują wzory geometryczne, przecinające się pasy, kratki, romby. Niezależnie od wielkości łazienki płytki geometryczne są tym, co pozwala skupić uwagę, przenieść ciężar estetyczny pomieszczenia na inne obszary. I skupić uwagę użytkownika na samym sposobie wykończenia ściany czy podłogi. Szukając podobnych rozwiązań warto zwrócić uwagę na ofertę fabryki Equipe i Vives, które przodują w tych rozwiązaniach.

Modnych styli w aranżacji łazienki jest bardzo wiele, inspiracją może stać się każdy przedmiot, kolor, idea. Projektując swoją łazienkę, pamiętaj, by oprócz chwilowego pomysłu, pomyśleć o przyszłości i wybrać płytki ceramiczne, które posłużą Ci wiele lat i nie znudzą się po roku!

urls, smarty.get, $language, shop