1. Strona główna
  2. Blog
  3. Inspiracje

#Wnętrzarskie nowości VENIS Starwood

We współczesnym wzornictwie, projektowaniu i aranżacji wnętrz jednym z najmodniejszych trendów jest ponowne zwrócenie się w kierunku materiałów, które swoje inspiracje czerpią z natury. Jeśli zastanawiamy się nad wykorzystaniem płytek drewnopodobnych, które swoje zastosowanie znajdują nie tylko na podłogach, ale i ścianach, to warto zwrócić uwagę na płytki Venis Starwood.

Kolekcja VENIS Starwood – z miłości do natury

Kolekcja Starwood wywodząca się z chyba najbardziej uznanej przez projektantów Grupy Porcelanosa, jest kwintesencją najwyższej jakości i wyjątkowego wzornictwa. Cała kolekcja płytek Venis Starwood została zainspirowana pięknem egzotycznych gatunków drewna z najbardziej odległych zakątków świata. Te płytki jak żadne inne oddają w najdrobniejszych detalach strukturę, barwę, fakturę i rysunek drewna. W tym artykule przedstawimy kilka wybranych pozycji z kolekcji. Natomiast cały katalog znajdziecie tutaj. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć Venis oraz kilka nowości linii Starwood.

Porcelanosa Venis Starwood – drewno w roli głównej

Cała kolekcja składa się z 6 serii płytek o nazwach różnych rejonów świata. Tanzania, Nebraska, Minnesota, Vancouver, Nairobi, Nambia. Każda seria inspirowana jest innym gatunkiem drzewa i posada własną gamę kolorystyczną, w której występują płytki.

Największy wybór znajdziemy właśnie w serii płytek Venis Starwood Tanzania Almond. To tutaj pojawia się płytka, która błyskawicznie stała się hitem na całym świecie. To Venis Starwood Noa Tanzania Almond. Warto tu zaznaczyć, iż płytka Noa występuje w dwóch wersjach lewej oraz prawej. Rozpoznamy je po oznaczeniu producenta NOA-L oraz NOA-R.

Venis Starwood Noa Tanzania Almond 59,6x59,6

Płytki do eleganckich wnętrz – Venis Starwood NOA

Natomiast druga z kolei płytka ścienna, która stała się prawdziwym hitem tej serii, to Venis Starwood Noa Tanzania Wine. Płytki dedykowane do eleganckich wnętrz.  W ciepłej, przyjemnej w odbiorze stonowanej barwie.  W samej strukturze tejże płytki można dostrzec struktury, które swoje inspiracje znalazły w tropikalnym drzewie palisandra oraz wierzby srebrnej.

Venis Starwood Noa Tanzania Wine 59,6x59,6

Kolory płytek Venis Starwood ICE Nebraska

W kolekcji Venis Starwood Nebraska dostępne są 3 kolory. Od intensywnego koloru Noir, przez bardziej miękki Coffe, aż do  subtelnego Tea. W skład kolekcji wchodzą płytki podłogowe dostępne w 4 różnych wymiarach od 14,3x90 cm aż do 25x150 oraz dekoracyjne płytki ścienne Jeśli mielibyśmy wskazać płytkę, która mocno wyróżnia się do pozostałych w tej kolekcji, to z pewnością byłaby to Venis Starwood ICE Nebraska Tea 45x120cm.

Venis Starwood Ice Nebraska Tea 45x120  

VENIS Minnesota – kolekcja płytek podłogowych Starwood

W kolekcji Venis Starwood Minnesota znajdziemy deski podłogowe dostępne, w 4 wymiarach oraz  kolorach Mokka, Honey, Cream, Camel oraz Ash. Natomiast płytki ścienne to Venis Starwood CamdenVenis Starwood IceVenis Starwood LaosVenis Starwood Noa oraz klepkę podłogową układana w jodełkę o nazwie Venis Starwood Eden. Uwagę przyciągają zwłaszcza deski w dwóch kolorach Camel – inspirowany piaskiem pustyni,  oraz Honey – o miodowej barwie. Całości dopełnia oraz francuska jodełka  Venis Starwood Eden Minnesota Moka, która świetnie sprawdzi się w dużych przestrzeniach nadając im egzotyczny i przytulny ton.

Venis Starwood Eden Minnesota Moka

VENIS Starwood Vancouver – płytki drewnopodobne prosto z Hiszpanii

Serię Venis Starwood Vancouver tworzą deski podłogowe dostępne w czterech wymiarach oraz w pięciu kolorach: Brown, Honey, Moka, Nude i Silver.  Brown swoją barwą budzi wrażenia związane z naturalnością i ciepłem. To idealny ton dla przestrzeni z naturalnym światłem, gdzie łącząc go z brązem otrzymamy przestrzenne, relaksujące pomieszczenia. Honey jest odzwierciedleniem witalności i radości życia, siły i pozytywnego spojrzenia. Tworzy ciepły domowy klimat.  Moka to kolor z osobowością u charakterem, a jasny odcień pozwala podziwiać znakomicie odwzorowane słoje drewna.   Nude jest jednym z tych kolorów, które świecą własnym światłem z tonami, które nie przestają być modne. Dzięki swej ponadczasowości jest inspiracją do aranżacji Wnętrz łączących kremowe kolory.  Silver to idealne rozwiązanie do minimalistycznych styli. To rozwiązanie znajdujące się gdzieś w połowie drogo miedzy czernią a bielą. Z pewnością warto zwrócić uwagę na płytkę Venis Starwood Vancouver Brown.

Venis Starwood Vancouver Brown

Dwa kolory Nairobi – Venis Starwood

Kolekcja Venis Satrwood Nairobi jest najmniej rozbudowaną w całej serii Starwood, bo to właściwie  tylko dwa kolory Grain oraz Honey.  Natomiast to jak naturalne drewno. Ziarno i Miód. Trudno tu dostrzec więzy i smugi, ale dalej pozostaje drewnem. To jedna z najbardziej eleganckich serii.  To, co otrzymujemy w poprzez płytkę Venis Starwood Nairobi Honey sprawia, że często nie musimy już szukać innej kolorystyki do swoje wnętrza. 

Venis Starwood Nairobi Honey

Seria Venis Starwood Nambia, swoje początki znalazła tam,  gdzie jest najstarsza pustynia na świecie, gdzie głównym przemysłem jest eksploatacja  złóż diamentów i uranu. Tam gdzie między sobą żyją różne grupy etniczne Namibia. Afrykański kraj i nowa kolekcja Starwood prezentowana w czterech formatach i dwóch tonach końcowych: Namibia Nogal Ambar oraz Namibia Nogal  Nature.

Venis Starwood Nambia Nogal Nature

Wyjątkowe hiszpańskie płytki drewnopodobne - VENIS Porcelanosa

Cała kolekcja Starwood jest czymś absolutnie wyjątkowym, każdy kto miał styczność z tą kolekcją, podkreśla jest wyjątkowy, nie do podrobienia, charakter.  Trzeba przyznać, że projektanci z Grupy Porcelanosa, a dokładnie marki VENIS kolejny raz stanęli na wysokości zadania.

urls, smarty.get, $language, shop