Filtruj:

Podczas aranżacji łazienki ważną decyzją jest wybór odpowiedniej baterii do wanny. Producenci oferują modele dostosowane do różnych sposobów montażu i typów instalacji, warto więc przyjrzeć się bliżej ich parametrom, by wybrać najlepszą opcję, dopasowaną do własnych preferencji. Istotne kwestie to sposób montażu oraz typ wanny, którą zamierzamy zainstalować.

Jeśli wybrana wanna posiada szeroki rant lub obok niej planujemy zabudowę pokrytą płytkami, najlepszym rozwiązaniem będzie bateria wannowa stojąca. Ten model baterii może pełnić funkcje dekoracyjne, ale przede wszystkim zapobiega rozchlapywaniu wody na ścianie lub zabudowie. Natomiast w przypadku wanny o krótkich rantach, zwłaszcza jeśli jest ona umiejscowiona w rogu pomieszczenia, najlepiej wybrać baterię wannową ścienną, co pozwoli wykorzystać pozostałą przestrzeń na dekoracje lub pojemnik z żelem do mycia.

Najpopularniejszym rodzajem baterii wannowej do niedawna bateria wannowa ścienna, który montowano bezpośrednio nad wanną i pozwalał na oszczędność miejsca na jej krawędzi. Jest to rozwiązanie idealne do niewielkich łazienek oraz do zabudowanych i wolnostojących wanien.

W przypadku wyboru baterii do wanny, ważne jest dopasowanie modelu do rodzaju wanny. Modele do zabudowy (prostokątne lub asymetryczne) mają wyznaczone miejsca na baterie na jednym z boków, więc wybierając jeden z tych dwóch rodzajów, warto zwrócić uwagę, by konkretny model wanny nie miał otworów. Do wanien wolnostojących najczęściej wybiera się baterie ścienne lub montowane na posadzce lub specjalnym postumencie.

Jeśli chcemy ukryć instalację w ścianie, warto zdecydować się na baterię wannową podtynkową, co pozwoli na zminimalizowanie elementów widocznych na zewnątrz, co jest bardzo wygodne i minimalistyczne. Dodatkowo, bateria podtynkowa jest łatwa do utrzymania w czystości ze względu na ograniczenie elementów, które mogą gromadzić zanieczyszczenia i osad.

W ofercie producentów znajdują się różne typy baterii wannowych, w tym zestawy z deszczownicą, komplety ze słuchawką prysznicową lub opcje typu wylewka i słuchawka. Do wanny z funkcją prysznicową najlepiej sprawdza się opcja wylewki nad wanną ze słuchawką lub deszczownicą dla wygody podczas korzystania z prysznica.

Oczywiście znajdzie u nas również wanny

urls, smarty.get, $language, shop